Teisipäev, mai 12, 2015
 

Arutelu hiiu keelest koos sõnaraamatu autori Paul Koklaga

Helja Kaptein
“Hiiu sõnaraamatu” ilmumisest on möödas kolm kuud ja loodetavasti on selle ostjad raamatu läbi jõudnud töötada.
Usutavasti on nad leidnud tuttavaid sõnu ja väljendeid, mida kodus kõneldud. Loodetavasti on seda teinud vanemad inimesed, kelle lapsepõlves hiiu keel veel aktiivses kasutuses oli.
Kuna ükski sõnaraamat ei ole täiuslik, ning hiiu keel on piirkonniti olnud väga vaheldusrikas ja mitmekesine, on kindlasti sõnu, mis sõnaraamatu kaante vahelt välja jäänud.
Selleks, et oma keel ja vahvad hiiu murdesõnad ei jääks vaid pereringi, tuleb sel laupäeval, 16. mail keelehuvilistega kohtuma “Hiiu sõnaraamatu” autor Paul Kokla. Autor ootab kõiki huvilisi hiiu keele üle mõtteid vahetama kell 14 Kärdlasse vallavalitsuse hoone saali teisel korrusel.
Võtke kindlasti kaasa välja­kirjutatud sõnad ja ka näitelaused, mille kohta üht või teist sõna või väljendit kasutati. Kogume need kokku ja ehk saab nende toel kunagi “Hiiu sõnaraamatu” täiendatud väljaande.
Ühtlasi on soovitav neil, kel autori autogramm sõna­raamatust puudu, tulla kohtumisele koos raamatuga ning kindlasti on Paul Kokla nõus neisse oma autogrammi lisama.

Aivar Viidik
MTÜ Hiiu Öko

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411