Reede, aprill 10, 2015
 

Tule Hiiumaale, päriselt

Raimo Pullat, keda sünnipäeval nimetati Eesti Nokiaks, kuna ta ühendab inimesi ja riike, eelistab, kui vähegi võimalik, elada ja töötada Hiiumaal Tahkunas. Sama on öelnud helilooja Erkki-Sven Tüür, kes elab Hirmuste külas. Tänases lehes räägib Hiiu saare võludest Viiu-Marie Rummo, kes varasema suvehiidlasena kolis nüüd koos perega Pühalepa valda. Päriseks.
Eelmisel aastal algas silmaga nähtav elavnemine ka Kärdla kinnisvaraturul – aastaid oli linnakese peatänaval viis-kuus tühja maja. Nüüd käib ehitustöö neis kõigis, vaid üks seisab veel omaniku ootel. Loodetavasti on oma osa selles neil tublidel hiidlastel, kes mullusel messil “Maale elama” oma kodusaarest ja selle võimalustest armastusega rääkisid.
Homme Kalevi spordihallis algaval messil “Maale elama” on Hiiu saart tutvustamas üle kümne hiidlase. Tähtsündmuseks on seminar “Maale ettevõtjaks” ja selle nõustamiskohvikus jagavad soovitusi-näpunäiteid Hiiumaa arenduskeskuse Tuuru ettevõtluskonsultant Annely Tikerpuu-Kattel ja SA Tuuru juhataja Kristjan Arunurm. Hiidlaste koostöökogu tegevjuht Reet Kokovkin ütles, et nemad meelitavad linnarahvast saarele meretunde ja kalaga.
Hiiu Leht lisab sellele väikese saare turvatunde ja head uudised.

10. aprill 2015

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411