Reede, aprill 10, 2015
 

Rummo esimene raamat “Lendav kala”

Viiu-Marie Rummo on kahe kirjainimese tütar ja arvab, et oma mõtete kirjapanek võib olla natuke nakkav hobi. Niikaua kui ta mäletab, on talle alati meeldinud kirjutada. Ka koolikirjandeid.
Oma esimest raamatut hakkas ta kirjutama Saksamaal elades. Vanem poeg käis paar tundi päevas lasteaiaeluga tutvumas. Tööle polnud mõtet minna, sest juba keerles peas mõte Hiiumaale tagasi tulla ja nii tekkis vaba aeg, mida Viiu-Marie otsustas kirjutamiseks kasutada.
Oma laste jutte kuulates mõtles ta, et tema lapsepõlv läheb justkui nendega koos edasi. “Nii tuli mõte kirjutada jutte, kus on natuke neid ja natuke mind ennast,” ütleb Rummo.
Kirjutatu luges ta poistele ette. Nood tundsid tegevuse kohe ära ja samastasid end tegelastega. “Nende reaktsiooni oli tore jälgida ja sain innustust veel kirjutada,” ütles ta.
Pärast seda läksid need jutud Viiu-Marie õe lastele lugemiseks. Sõprade soovitusel otsustas ta pakkuda kirjapandut kirjastajatele. Kohe esimene kirjastus andis jaatava vastuse. Nii ilmuski “Lendav kala” tänavu trükist.
Tore kokkusattumus juhtus illustraatori valikul. Nimelt pakkus kirjastus välja noore kunstniku, kes oli käinud oma töid näitamas. Selgus, et tegu on Maria Viidalepaga, kellega koos nad olid õppinud muusikakoolis, palju suhelnud ja kaua tuttavad olnud. Viimastel aastatel, tõsi küll, on Viidalepp elanud Londonis ja nad on vähem kokku puutunud.
Muuseas, ka Maria on Hiiumaaga seotud, kõik oma lapsepõlvesuved on ta veetnud koos kunstnikest vanemate Ants ja Eve Viidalepaga Kassaris.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411