Reede, aprill 24, 2015
 

Rahvatantsijad kutsuvad Emmastesse “tantsuõhtale”

Hiiu maakonna tantsijad saavad kokku 29. aprillil, rahvus­vahelisel tantsupäeval, et pidada maha maakondlik tantsupidu nimega “Emmaste­otsa tantsuõhta”.
Küsimusele miks just Emmasteotsa, vastas Hiiu maakonna rahvakultuuri spetsialist
Helle-Mare Kõmmus: “Aga miks ka mitte? Hiiumaa laulu- ja tantsupidudel on ju komme rännata.”
Hiiu saare lõunaotsa jõudis suur pidu viimati tosin aastat tagasi, 2003. aastal. Tookord peeti Emmaste kooli õuel Hiiumaa noorte laulu- ja tantsupäev “Emmaste esimene”.
Seekordse tantsupäeva kava sättisid tantsujuhid ühiselt paika. “Õhtal” tantsivad nad autoriloomingut, rahva poolt rohkem kui sajand tagasi tantsitud tantse ja oma saare lugusid. Esitamisele tuleb ka selle aasta rahvusvahelise tantsupäeva nimitants “Kolme puari” ja meie “Kõpu meeste polka”.
“Aga mis ma ikka selle ära räägin. Tulge parem kohale! Saate näha, kuidas üks “tantsuõhta” kokku seatakse,” ütles Kõmmus. Tegemist on mõnusa ühistantsimisega ja kui keegi pealtvaatajaiks tulijaist soovib, saab ka ise jala tantsuseks.
Esinevad eakate rühmad: Kohvitantad, Martad, Pühalepa Lustilised, Mixer. Naisrühmad: Pühalepa Naistekoda, Mõisaprouad, Hiiu Sõlg, Ungrulust, Taherpill, Kohvilähkrid. Lisaks segarühmad: Käina huvi- ja kultuurikeskuse
6. klassi tantsijad, Tantsukillud, Sõlesegajad, Taidelaid. Kokku on laval 14 rühma umbes 170 osalejaga.
Peo panevad kokku Hiiumaa tantsujuhid Helve Rakkaselg, Helgi Taelma, Maigi Taelma, Helle-Mare Kõmmus, Ille Savioja, Heli Harak ja Tiiu Vannas. Korralduslik pool on Emmasteotsa vaprate naiste kanda. Sekka ka mõni mees.
“Emmasteotsa tantsuõhta” algab Emmaste spordihoones kolmapäeval, 29. aprillil kell 19.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411