Neljapäev, aprill 2, 2015
 

Õpetaja julgustas edu nimel kannu ohverdama

Kadi Laid
Keraamik Kristi Kuurme avas laupäeval Kärdlas oma töökoja purustades vastu valgustusposti vahuveiniga täidetud kauni savikannu.
Laupäeval kogunes Kärdlas Vabaduse tänavale, linna vanima korstnaga maja esisele (Vabaduse tn 3) mõnekümne­liikmeline külaliste salk osa saama keraamikatöökoja avamisest. Külaliste üllatuseks seoti üks uhke savikann nööripidi ukseesise betoonposti külge rippuma ja valati vahujooki täis.
Kostus ehmatushüüdeid: “Aah, kas see lüüakse puruks?” ja naljatavaid ütlusi: “Igas peres lõhutakse nõusid omamoodi!”. Keraamik võttis sõõmu “täidetud karikast” ja purustas iseenda loodud kauni kannu. Ukseesist linti läbi lõigates avaldas Kristi Kuurme tänu kõigile kutse vastuvõtnutele, seadis uksele tahvli “Avatud” ja juhatas külalised sisse.
Kõrge ja avar rõõmsatooniline ruum õhkas tulijale vastu soojust – siin tahaks aega veeta. Seinapealsetel ja -äärsetel riiulitel vaatas vastu lai valik keraamiku värskeimat loomingut, mis valminud äsjaavatud töökojas. Huvilised said piiluda ka keraamikaahju sisemusse, kus parasjagu küpsesid enam kui 300 kraadi juures glasuuritud vaagnad ja muud suuremad nõud.
Keraamikatöökoja-galerii avamisest osa saama tulnud Kristi õpetaja Eddi Leet Pärnust rääkis kokkutulnuile, et tema julgustas endist õpilast üht oma töödest ohvriks tooma: et killud õnne tooks, töö edeneks ja iga loodud ese leiaks omaniku.
“Mul on suur rõõm, et ta ohverdas oma kõige ilusama poti. Alati tasub suuremalt alustada, siis ka lahkus tuleb sulle vastu,” rääkis Leet. Ta kiitis, et Kristi on tema mitmetest õpilastest üks neid tublisid, kes oma töökojani jõudnud. “Paistab, et ta läheneb juba oma stiilile ka.”
Kuurme tänas õpetajat ja kinnitas, et temata poleks ta nii ruttu saviga sina peale saanud. Kristi õppis Leedi potivabrikus meistri käe all kolm aastat ja on omapäi tegutsenud aastajagu. Õpetajale ja teistele töökoja avamisse moel või teisel panustanutele kinkis keraamik häid sõnu ja savist tänumedaljoni.
Üks medalisaajatest, Tiina Kask rääkis, et tema ja Kristi tutvus sai alguse Käina raamatukogus, kus Kask töötab 1995. aastast. “Olen pärit mandrilt ja seda on ka Kristi. Ega Hiiumaal ei ole mandri inimesel väga kerge: ta peab kohanema siin ja on väga hea kui üks mandri inimene leiab teise, kes saab teda toetada Hiiumaa elu keskel. Ole tubli ja mingu sul hästi!” soovis Kask.
Pidustused jätkusid valmistööde uudistamise, broneeringute, ostude ja vestlusringiga.
Suuremõisas oma klaasitöökoda pidav klaasimeister Külvi Kummer kiitis ruumi õhustikku ja ütles, et ehkki  töötubadeks on ruumi napimalt kui temal, on kõik võimalused siiski olemas.
Sirje Eller ja Ain Jepišov Hiiumaa käsitööseltsist rääkisid, et Kristi käis eelnevalt tube uudistamas ka seltsi Vabrikuväljakuäärses majas. “Hea, et ta siia sai. Siin on tal palju rohkem ruumi ning tänu vineerist ripplae ja vaheseina eemaldamisele ka väga avar,” rõõmustas Eller.
Kristi Kuurme rendib töö­kojaks pinda EELK Kärdla Johannese koguduselt.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411