Neljapäev, aprill 2, 2015
 

Nimepanek pole naljaasi

Eilse naljapäeva puhul avaldasime oma veebis libauudise, milles teatasime, et üks uus parvlaevadest saab nimeks Meie Maa. Sotsiaalmeedias tekkis kohe küsimus, kas Hiiumaa liinile tuleb laev Hiiu Leht? Pole paha mõte! Hiiu- ja Saaremaa nimed on laevadel juba kasutuses aga maakonnalehtede nimed veel mitte.
Teisalt tuleb konkreetset kaubamärki laevanimeks pakkudes mõelda selle nime kasutamise õiguspärasusele. Hiiu Lehe lugeja vast mäletab ajalehe nimevaidlust Saaremaal, kus meie konkurentfirma võttis omavoliliselt kasutusele OÜ Saaremaa Raadio kaubamärgi “Oma saar”. Järgnes pikk kohtuvaidlus, mis lõppes OÜ Saaremaa Raadio võiduga.
Seda, et nimepanek pole mingi naljaasi teab ka iga lapsevanem või vanavanem, kes uuele ilmakodanikule üht ja õiget nime otsinud. Mõnel puhul on vanem naasnud ametniku juurde maimukese nime muutma, sest süda tundis ära, et nimi läks valesti.
Kahe saare vahelisele laevale nime mõtlemiseks on aega napp kuu. Mandri- ja saartevahelistele laevadele saab nimesid pakkuda kahe kuu jooksul. Võtame siis nimepanekut tõsiselt – vaatame oma olevikku ja minevikku, et leida laevadele nimed, mis oleks meie pärandi kandjaiks.

2. aprill 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411