Neljapäev, aprill 30, 2015
 

Merepäästjad said kaitse­varustusele lisa ülikondade näol

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa merepäästjad võivad rõõmustada, sest eilsest on nende käsutuses kolm täiuslikku merepäästeülikonda.
Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi liige Ain Tähiste selgitas, et need, pealtnäha kohmakad punased rüüd, on vajalikud, et päästja ise ära ei külmuks. “Kui on soe pesu seljas, siis võivad ka jäätükid vee peal ujuda, külm ei hakka,” kiitis Tähiste.
Päästekostüüm on täiesti veekindel, ka luku vahelt ei tule vesi sisse. “Lukk ongi kõige kallim osa kostüümist. Veekindel müts hoiab ka pea sooja ja tänase ilmaga, kus vee temperatuur on kolm kraadi, pole vees mingi probleem olla,” rääkis Tähiste eile, äsja kätte saadud kostüümi Kärdla sadamas selga proovides.
Varem Hiiumaa päästjatel sellist varustust polnud. “Olid küll sukeldumiseks mõeldud ülikonnad, aga  merepäästetöödeks pole need sobilikud,” ütles seltsi esindaja Martin Kagadze.
Ka olid need kohmakad, rasked ja selgapanemine võttis kaua aega, isegi kümme minutit. Mõlemad näitasid kui kiiresti saab selga uus kostüüm – kaks minutit ja valmis! “On suur vahe, kas saad kahe või kümne minutiga riidesse: uppujale on iga sekund tähtis,” selgitas Kagadze.
Loomulikult on seltsil nüüd vaja ka kaatrit, sest kui veeõnnetus toimub kaldast kaugel, pole saadud varustusest kasu. “Need kostüümid on ainult pinnalt päästmiseks,” lisas Kagadze.
Päästekostüüme on kolme eri suurust ja need maksid kokku 4700 eurot. Ostu rahastas siseministeerium.
Hiiumaal on 11 koolitatud päästjat, kes kostüümi vajadusel selga võivad panna ja sündmuskohale appi rutata. Kokku on Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsis 26 liiget.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411