Neljapäev, aprill 2, 2015
 

Kolm tantsijat said kollase kaardi

Tiina Kaev
Sellel aastal uuenenud festivali Koolitants maakonnavoorus tegid tubli tulemuse kolm Hiiumaa noort tantsijat.
Nimelt ei konkureeri tänavu omavahel mitte tantsutrupid omaloominguliste tantsudega, vaid iga tantsija on väljas ainult iseenda eest.
Maakondlikes voorudes toimusid või veel toimuvad tantsustiilide töötoad, kus tantsijad said treenida ja õppida tuntud koreograafide käe all.
Neis töötubades valiti tuhandete tantsijate seast välja kümned, kes pääsevad Koolitantsu suvelaagrisse. Seal omakorda valmib tantsuetendus, millega septembris ja oktoobris Eestimaal tiirutavale Koolitantsu tuurile minnakse.
Kuigi Tt-stuudio tantsijate huvi Koolitantsu vastu oli sel aastal oluliselt väiksem, kui eelnevatel, osales 12 neist
28. märtsil Haapsalus maakondlikus Koolitantsu voorus, kus üksteisega mõõtu võeti.
Tt-stuudio juhendajal Tiina Kaevul on taas põhjust tulemuste üle rõõmustada. “Meie tüdrukud võitsid kaks preemiat: ühe eripreemia ja ühe kõige ihaldatumatest kollastest kaartidest ehk edasipääsu Koolitantsu suvelaagrisse,” teatas Kaev.
Kõige ihaldatuima preemia ehk pääsu Koolitantsu suvelaagrisse pälvis vabatantsus Emma Kaups Tt-stuudio esimesest rühmast. Žürii hinnang festivali veebilehel on, et Emma on väga kindlameelne ja sihikindel tantsija. Tal on väga hea liikumiskeel ning Emmat tantsimas vaadata on lihtsalt ilus!
Kärdla ühisgümnaasiumi 9.b klassi õpilane Emma Kaups ütles, et kuigi Kooli­tantsu ülesehitus tänavu oluliselt muutus, otsustas ta festivalil siiski osaleda: “Arvasin, et see oleks uus, huvitav ja vägagi arendav kogemus.” Tema põhjendus, miks tantsuga tegeleb, kõlab nii: “Tantsimine aitab mul enda emotsioone välja elada ning mured unustada – tants on üks väga hea eneseväljendusvorm.”
Tantsuhulluse eripreemia ehk pääsu samanimelisse tele­saatesse pälvis Saara Kattel samast rühmast.
Koolitantsuslt tuli tore uudis ka Käina tantsujalgadele. Hea tulemuse, Tuleviku tähe eripreemia sai Käina gümnaasiumi 7. klassi õpilane Karin Pisa, kes harjutab Maigi
Taelma käe all Käina huvi- ja kultuurikeskuse tantsu­ringis.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411