Reede, aprill 17, 2015
 

Kaks uut tunnustatud merepäästjat

Hiiumaal on alates laupäevast, 11. aprillist viis tunnustatud vabatahtlikku merepäästjat. Uutena said tunnistuse omanikuks Ain Simsalu ja Martin Kagadze. Mullu oktoobris sai maakond esimesed kolm tunnustatud merepäästjat, kelleks on Allard Kerves, Marek Rätsep ja Ain Tähiste. Kõik viis on tegevad MTÜs Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Selts. Kokku on MTÜl liikmeid 26.
Seltsi juhatuse liige Martin Kagadze ütles, et aprilli jooksul saavad merepäästjad kätte ka kolm komplekti isikukaitsevarustust ja raadiosaatjad. Raha varustuse jaoks sai selts Hiiu maavalitsuselt siseturvalisuse vabatahtliku tegevuse toetusprogrammist.
Kagadze lisas, et jätkuvalt on üleval plaan osta seltsile merepäästepaat Soomest. “Enne oktoobrit selgust ei tule,” ütles ta viidates, et alles siis avaneb fond, millest soetuseks tuge taotletakse.
Politsei- ja piirivalveameti teatel on Eestis nüüd kokku 194 tunnustatud vabatahtlikku merepäästjat, kellest
100 tegutsevad Lääne prefektuuri tööpiirkonnas.
Tunnustamispäeva eel, 10. aprillil algas siinmail ka mere­turvalisuse navigatsioonihooaeg: lisaks talvel Kärdla sadamas vees olnud alusele lasti Roomassaares vette ja toodi Kärdlasse ka piirivalvekaater MP‑42.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411