Teisipäev, aprill 7, 2015
 

HTÜ annetas nukuteatrile 1707 eurot

Kadi Laid
Hiiumaa tarbijate ühistu (HTÜ) annetas nende kauplustes Säästukaardiga ostud registreerinud ja boonusraha teeninud, kuid selle kasutamata jätnud ostjate boonussumma Kärdla nukuteatrile.
Kärdla nukuteatri 28. märtsi etenduse päeval sai teater hinnalise kingi. Emmaste laste külalisetendust “Puhh ja tema sõbrad” vaatama tulnud saalitäie pealtvaatajate ees andis HTÜ juhataja kt Kaja Antons nukuteatri aktivistile Kersti Ojasalule üle 1707eurose annetuse.
Antons tänas sümboolset tšekki Ojasalule üle andes nukuteatrit ilu ja võlu eest, mis teatri seinte vahel sünnib. “Soovin, et teie esimesed unistused saaksid selle summaga teoks,” avaldas ta.
Ojasalu kinnitas, et mõtteid, mida rahaga ette võtta ja mis oleks laste hüvanguks, nukuteatril jagub. “Teeme kõik selleks, et elu meie majas edeneks ja muinasjutud ei lõpeks,” lubas Ojasalu.
Ta viitas, et vajadusel kasutab nukuteater osa annetussummast omapanusena ettevalmistamisel olevas lastejooga projektis. Samuti on kavas Kärdla nukuteatrile kodulehe tegemine. Ka remonttöid majas veel jagub. Ojasalu sõnul oli reaalne raha­summa pidulikuks hetkeks juba saajale üle kantud.
Kaja Antons rääkis, et HTÜ arvestab aastas boonusraha üle 100 000 euro, nukuteatrile annetatud summa moodustas sellest umbes poolteist protsenti. Ühistu pikaajalise finantsjuhina teab Antons, et boonusraha jääk tekib peamiselt HTÜ kauplustes tehtud ühekordsete ostudega.
“See on iga ühistu oma otsustada, mida teha boonusraha jäägiga. Ühistu võib selle jätta endale või annetada. Meil otsustab nõukogu, mida teha, ja kui annetada, siis kellele,” selgitas Antons. Tema sõnul sai eelmise, 2012. a boonusraha Tiina Kaevu tantsulapsed läbi MTÜ Tantsumajakas.
Kärdla nukuteater ootab külalisi taas 11. aprillil. Nukuteatri hooaeg algas 14. märt­sil Kristjan
Arunurme lavastusega “Leigri lood”. Seekord oli külas Emmaste näitering Kaie Pranno juhendamisel. Möödunud nädalavahetusel oli teatris sünnipäevapidu.
Sünnipäevade korraldamine on Kersti Ojasalu sõnul nukuteatri üks olulistest lisa­tegevustest ning sihtgrupp on 3–10aastased lapsed. Kärdla nukuteater tegutseb aadressil Uus tn 1 perekond Holmbergile kuuluvas majas, mille kasutamiseks on teatril pikaajaline leping.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411