Teisipäev, aprill 21, 2015
 

Hiiu vald otsib kultuurijuhti

Hiiu valla kultuuri- ja vaba aja keskusele otsitakse järjekordselt juhti. Mullu 18. detsembril teatas vallavalitsus oma häälekandjas Hiiu Valla Teataja, et uute asutuste juhid on valitud ja eelnimetatud keskust asub juhtima Ille Savioja.
Hiiu Lehe päringule vastuseks väidab valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert nüüd, et vald ei ole teavitanud, et konkursi võitis Ille Savioja, vaid temaga sõlmiti kokku­lepe, et ta juhib asutust ajutiselt neli kuud oma põhitöö kõrvalt.
“See periood näitas aga selgelt, et üks inimene ei jõua korraga olla nii asutuse juht kui ka tegevusjuht. Ille Savioja valis jätkamiseks tegevusjuhi töö ning sellest tulenevalt otsib Hiiu vallavalitsus asutusele uut juhti,” selgitas Liibert.
Savioja ütles, et tema konkureeris mullu uue asutuse juhi kohale tõsimeeli ja omaarust konkursi ka võitis. Ta eeldas, et saab keskenduda ühendasutuse juhtimisele ja palgata Kärdla kultuurikeskuse tegevusjuhiks uue inimese.
Leping, mille vallavalitsus talle konkursi järel ette pani, oli aga midagi muud. Savioja leidis, et vallavalitsuse poolt olnuks aus toonane konkurss avalikult nurjunuks tunnistada. Siiski nõustus ta kahel kohal töötamist katsetama.
Jaanuarist tegev valla allasutus ühendab senise Kärdla kultuurikeskuse ja Kõrgessaare vaba aja keskuse. Juhikandidaadilt eeldatakse kultuuri-, juhtimis- või majandusalast kõrgharidust ja vähemalt aastast juhtimiskogemust. Motiveeritud avalduse ühes palgasoovi ja kirjaliku visiooniga asutuse tegevuse kohta saab esitada Hiiu vallavalitsusele hiljemalt 30. aprilliks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411