Teisipäev, aprill 28, 2015
 

Breveri preemia kuulub Tiiu Söölile

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Marie Breveri nimelise preemiaga tunnustati Emmaste kooli kauaaegset õpetajat Tiiu Sööli (60), kes sügisest alustab uue esimese klassiga.
Pidu peeti laupäeval Emmaste põhikooli saalis ning lilled, tänukirja ja 320eurose preemia andis vanemõpetaja Söölile üle Emmaste vallavanem Tiit Paulus.
See oli juba kaheksas kord kui vald tunnustas legendaarse õpetaja nime kandva hariduspreemiaga oma teenekat pedagoogi.
“Preemia tuli tõelise üllatusena. Teen oma igapäevast tööd nii hästi, kui oskan,” ütles Sööl. “Tunnen heameelt selle üle, et saan igal hommikul tulla kooli ning õpetada väga toredaid ja teadmishimulisi lapsi, jagada nendega nii rõõme kui muresid, tegutseda ühtse meeskonnana, kui on vaja korjata küünlaümbriseid või organiseerida klassiõhtut, käia koos ekskursioonidel ja matkadel, tunda end vajalikuna.”
Emmaste põhikooli direktor Ruti Nõmm ütles, et tegelikult ei olegi võimalik kirjeldada ühte head õpetajat, õpetaja Sööl paistab teiste seast välja oma silmavaate poolest. “Tiiu kindel silmavaade juhatab meie õpilased õigele teeotsale – ta oskab hoida pilku õpilastel, et nad on õigel ajal õiges kohas ja teevad südamest õigeid asju.” Ja võttis räägitu kokku tunnustatu pole pöördudes: “Nii, nagu sinagi teed oma tööd südamega.”
Tiiu Sööli kunagine õpilane Kert Soomsalu meenutas oma esimesi kooliaastaid ja rääkis loo, kuidas õpetaja Tiiu oli tema teise klassi lõputunnistuse “ära rikkunud”. “Tunnistusel oli eesti keele lugemine mul viite seas ainuke neli. Mõtlesin, et miks Tiiu ei raatsinud mulle seda ühte viit panna,” meenutas Soomsalu. “Hakkasin siis suvevaheajal lugema. Lugesin vanavanemate juures kõik lasteraamatud läbi ja tänu sellele on mul lugemisharjumus tänini ja tagantjärele olen tänulik oma õpetajale, et seda viit mulle niisama ei pannud.”
Ülo Kikas rääkis, et nad alustasid kooliteed koos, tema õpilasena esimeses klassis ja Tiiu nende õpetajana. “Õpetaja ei olnud lihtsalt tark, vaid ka hea, tähelepanelik ja tegi enam kui oleks pidanud. Meelde tuleb pannkoogisöömine sinu juures kodus ja teisedki huvitavad asjad, mida meiega koos ette võtsid,” meenutas Kikas ja tänas õpetaja Sööli tegude eest, mida hea meenutada.
Kolleeg Hergo Tasuja rääkis Hiiu Lehele, et õpetaja Sööl on tagasihoidlik, aga see-eest superaktiivne ja tragi kui lastega töötab: “Imestan, kuidas kuuekümneseks saanuna ta suudab olla niivõrd elav ja noori kaasa tõmmata.”
Sööl on Emmaste koolis töötanud 38 aastat. Direktori sõnul hindavad kolleegid teda kui kohusetundlikku, süsteemset, abivalmis, vitaalset, huumorimeelset ja suure südamega inimest.

 

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411