Teisipäev, märts 3, 2015
 

Võrratu Tiina Kaev ja “Pöial-Liisi”

Hanno Luukas
Täna tähistab sünnipäeva koreograaf ja tantsuõpetaja Tiina Kaev, kelle käe all õpivad tantsu armas­tama sajad Hiiu saare lapsed – sel õppe­aastal on tema loodud Tt-stuudio nimekirjas 163 noort tantsijat.
Hiiu Lehe toimetus õnnitleb Tiinat ja avaldab eile toimetusse saabunud südamliku tänukirja Helju Petsilt, kes Palade põhikooli õpetajate ja õpilaste nimel kirjutab nii:
“Mõnikord on raske sõnades väljendada, mida silm on näinud, kõrv kuulnud ja süda lustinud.
Kõigepealt suur, suur kummardus sulle, Tiina Kaev, unustamatu tantsuetenduse “Pöial-Liisi” eest, mida käisime nautimas Kärdla kultuurikeskuses
12. veebruaril. Hüüame: “Fantastiline!”, sest oli “Lumivalguke” super hea etendus, aga “Pöial-Liisit” saame meenutada vaid ülivõrdes. Väga kaunid kostüümid, oskuslikult valitud tegelased ja muidugi peaosaline Pöial-Liisi [Inger-Liis Heinsoo – toim] ise. Tema tantsu “Tarantella” sai vaadatud hing kinni. Kuidas üks tütarlaps küll suudab nii pikalt, kergelt ja emotsionaalselt tantsida?
Kiitma peab kõiki tantsijaid ega saa öelda, et konnad, liblikad või mardikad olid parimad – kõik olid väga, väga tublid. Suurepärane oli aastaaegade vaheldus, vihm, torm jne. Etenduses oli tunda balleti hõngu, kabareed, ooperimuusikat. Ja muidugi tants “Lõpu rokk”, kus kõik tantsijad rokkides mitu korda üle lava tantsisid, silmad säramas, näod  naerul.
Veel kord tänusõnad Tiinale ja tema suurepärastele tantsijatele.”
Neljakuuse intensiivse töö tulemusena tõi Tiina Kaev veebruaris lavale tantsuetenduse “Pöial-Liisi”, mis põhineb tuntud muinasjutul. Etendus kestis peaaegu poolteist tundi ning koosnes 32 soolo- ja rühmanumbrist. Laval oli ühtekokku 62 tantsijat, kes erinevaid rolle kehastasid. Kaasahaarav muusika, atraktiivsed kostüümid ja hoogsad tantsunumbrid sulasid ühtseks tervikuks ja jutustasid muinasjutu selgelt ja arusaadavalt algusest lõpuni. Muinaslugu algas sellest, kuidas üks naine tahtis endale kangesti tütrekest ja pöördus oma palvega nõia poole. Sealt need sündmused arenema hakkasidki, kuni lõpuks õnneliku lõpu leidsid.
Etenduse lavastaja, koreograaf, kostüümikunstnik ja tekstide autor on Tiina Kaev. Kasutatud oli ka ühte Triin Salini ja Helena-Mariana Reimanni poolt loodud tantsu, vastavalt “Lumi” ja “Hiired”.
Lisaks Hiiu valla kultuurikeskusele tantsiti “Pöial-Liisit” 27. veebruaril ka Kose kultuurikeskuses, kus etendus väga soojalt vastu võeti. See oli Tt-stuudio jaoks esimene sellelaadne kogemus, kus etendust sõideti mängima võõrale lavale, lisaks tantsijatele kaasas autotäis dekoratsioone. “Uus lava, uued olukorrad ja uued elamused! Hea emotsiooni said nii tantsijad kui vaatajad,” kommenteeris Tiina Kaev Tt-stuudio kodulehel http://www.tt-stuudio.rookopli.ee/stuudio/, kus muuhulgas on ka hulk Hanno Luukase võetud kauneid pilte etendusest.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411