Teisipäev, märts 24, 2015
 

Varastatud alkohol ausalt ostetust märksa kallim

| Hiiu Leht
Tänavu veebruaris mõistis Pärnu maakohus süüdi kaks meest, kes süstemaatiliselt käisid Kärdla Säästumarketis alkoholi varastamas. Nüüd tuleb alkoholivarastel hüvitada nii alkohol kui kohtu­kulud.
Varem kohtulikult karistamata Gennadi Zahharov (68) eelistas brändisid ja käis pudeli järel regulaarselt üle päeva või kahe päeva tagant ja niimoodi kolm kuud järjest! Enn Graubergi (64) maitseeelistus oli pisut tagasihoidlikum, viin Bartender’s Club, ning tema käis alkoholi järel harvemini ja jäi ka kiiremini vahele.
Zahharov käis mullu märtsis Kõrgessaare mnt 25 asuvas Kärdla Säästumarketi kaupluses vargil kümnel korral, aprillis kuuel korral ja mais seitsmel korral – täpsed kuupäevad on kohtuotsuses kirjas. Vahel võttis ta kaasa ühe, vahel kaks pudelit. Algul eelistas ta brändit ST Remy Authentic, 18. aprillil vahetas marki, või siis lõppes eelmine mark otsa, ja ta hakkas
kaasa võtma brändit Ibis Brandy X.O.
Lisaks võttis ta täpselt tuvastamata erinevatel kuupäevadel, ajavahemikul 4. märtsist kuni 24. maini 2014, üheksa pudelit 0,5 liit­rist brändi ST Remy Authentic ning kolm pudelit 0,5 liitrist brändit Ibis Brandy X.O. Kokku omastas ta 45(!) pooleliitrilist brändit enne kui vargusega vahele jäi.
Zahharovi karistati kuuekuulise vangistusega tingimuslikult 18kuulise katseajaga. Lisaks peab ta maksma 585 eurot sunniraha, kaitsjatasu ja kulud 93 eurot ning tsiviilhagi korras välja mõistetud 517 eurot varastatud alkoholi eest ASile Rimi Eesti Food. Kogukulu seega ligi 1200 eurot.
Kohtuasja juures on asitõenditeks kaupluse valvekaamera kaheksa CD-plaati.
Enn Grauberg varastas Kärdla Säästumarketist kaheksa 0,2 liitrist viina Bartender’s Club. Mais võttis ta ühe pudeli, juunis käis viina järel kuus korda ja juulis veel korra. Kuriteoga tekitas ta ASile Rimi Eesti Foods
30 eurose kahju.
Graubergi karistati alkoholivarguste eest kolmekuulise vangistusega, millele liideti varem mõistetud ärakandmata neljakuuline karistus. Kokku määrati liitkaristuseks seitse kuud vangistust, mis omakorda asendati
210 tunni üldkasuliku tööga.
Grauberg hüvitas juba istungi ajaks viina maksumuse, lisaks peab ta maksma 585 eurot sunniraha, 93 eurot kaitsjatasusid. Kokku läks varastatud viin talle seega maksma üle 700 euro.
Ka selle kohtuasja puhul on asitõenditeks kaupluse valvekaamera CD-plaadid, kolm tükki.
Rimi Eesti Food AS kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats ütles, et puudujäägi avastasid kaupluse töötajad regulaarse inventuuri käigus ning vargused avastati tagantjärgi videosalvestusi läbi vaadates. “Sellisel teel varguste avastamine on jaekaubanduses tavapärane praktika,” kinnitas Bats. “Väikeses kohas on süüdlaste tuvastamine ka kergem. Praeguseks on süüdlased vastutusele võetud,” lisas Bats ja ütles, et õnneks taolisi juhtumeid niivõrd väikeses kohas nagu Hiiumaa sageli ei juhtu.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411