Teisipäev, märts 24, 2015
 

Täpsustav teave starditoetusest

16. märtsil avanes starditoetuse meede, mis on võrreldes varasemaga läbi teinud olulisi sisulisi muudatusi.
Kui eelmisel perioodil oli toetuse suund ettevõtlusmaastiku rikastamine uute ettevõtetega, siis sel korral on eesmärk toetada vähese ettevõtluskogemusega alustavaid ettevõtjaid, kellel on kõrge kasvupotentsiaal. Suur muudatus on see, et kasvutoetust enam ei ole.
Lisaks tegevuskriteeriumitele, kuhu tuleb kolme aasta jooksul jõuda, on selged kriteeriumid ka taotlejatele. Mõned neist: ettevõte võib olla kuni 24 kuu vanune, juriidilise isiku osalus ei tohi ületada 25 protsenti ja töötajate arv peab olema väiksem kui 10 töötajat; taotlejas osalust omav füüsiline isik ei või omada või olla omanud suuremat kui 32protsendilist osalust äriühingus, mis on või on olnud käibemaksukohustuslane; taotlejas osalust omav isik ei või olla olnud füüsilisest isikust ettevõtja, mis on või on olnud käibemaksu­kohustuslane; taotleja osanikud ei ole saanud eelnevalt töötukassast toetust samale tegevusalale; ei ole saanud eelnevalt EASi stardi- ja/või kasvutoetust;maksu- või maksevõlg koos intressidega ei ole suurem kui 100 eurot või see on ajatatud; deklaratsioonide esitamise kohustus on täidetud jne.
Enne taotluse esitamist on kohustuslik läbida eelnõustamine maakondlikus arenduskeskuses Tuuru. Arenduskeskusesse esitatakse digitaalselt allkirjastatud äriplaan, finantsprognoosid ja taotlejas osalust omavate isikute ja juhatuse liikmete CVd. Dokumentide esitamisest ühe kuu jooksul antakse eelhinnang, mis kehtib kuus kuud. Seejärel liigub taotlus otsustamiseks EASi.
Lisaks jälgivad maakondlikud arenduskeskused toetuse saajat kolme aasta jooksul ning pakuvad talle sobivaid koolitusi, mentorklubis osalemist, nõustamist ja muid arendustegevusi.
Abikõlblikkuse periood on 12 kuud ja sellele järgnevast kuust peab ettevõttes olema vähemalt kaks töötajat minimaalse brutopalgaga, mille suurus starditoetuse raames on hetkel 688 eurot. Investeeringud tuleb ära teha esimesel aastal ja lõplikud tulemused saavutada kolmanda aasta lõpuks. Varasem starditoetus eeldas aga tulemuste saavutamist esimese aasta jooksul.
Täpsema info saamiseks palun registreeruda http://tuuru.kovtp.ee/registreeru-noustamisele või otse e-posti teel annely@tuuru.edu.ee
Starditoetus on vaid üks EASi meede ettevõtjatele. Võimalik on osaleda koolitustel, mentorprogrammides, inkubaatorites jne. Julgustan ettevõtjaid aktiivsemalt osalema Tallinnas ja mujal toimuvatel üleeestilistel koolitustel ja programmides. Enamuses programmides on ülemeremaa ettevõtjatele majutuskulutused ette nähtud.
ANNELY TIKERPUU-KATTEL,
SA Tuuru ettevõtluskonsultant

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411