Teisipäev, märts 3, 2015
 

Soovi­nimekirja tuleb kärpida

Reedeks, 6. märtsiks peab Hiiu maavanem Riho Rahuoja siseministeeriumile esitama maakondliku piirkondade konkurentsivõime tugevdamise tegevuskava (PKT) eelnõu. Arutelu selle üle, kuidas 2,4 miljoni eurost toetussummat jagada, on kestnud üle aasta.
Mullu veebruaris laekus neljalt omavalitsuselt 21 ideed, mis lisati ka dokumendile “Hiiumaa arengustrateegia 2020+”. Maavanema sõnul ei ole kõiki ideid rahaliselt hinnatud ja kaugeltki mitte kõik vajalik ei ole ka PKT programmist abikõlblik.
Praeguseks sõelale jäänud omavalitsuste soovidenimekirja rahaline maht on hinnanguliselt 15 miljonit eurot. Maavanem aga saab PKT tegevuskavasse jätta investeerimisobjekte kuni kahekordse toetussumma määras ehk 4,86 mil­-
jonit euro eest. See tähendab, et soovide nimekirja peab veel oluliselt kärpima.
Valiku aluseks on “Hiiumaa arengustrateegia 2020+”. Lisaks moodustas maavanem nõuandva komisjoni, mille koosolek on planeeritud kolmapäevaks, 4. märtsiks.
“Lõplikku kokkulepet veel ei ole, kuid omavalitsusjuhid mõistavad, et sellest programmist võimalik saadav toetus peab mõju avaldama kogu maakonna arengule. Seega suudetakse vaadata oma valla piirist üle – kohalikud omavalitsused ja arengukogu on selles protsessis olnud väga head koostööpartnerid,” tunnustas maavanem.
HARDA ROOSNA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411