Teisipäev, märts 17, 2015
 

Põrandapidu pidanud nukuteatril palju sõpru

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla nukuteatril on palju häid sõpru, vabatahtlikke – tänavu jaanuaris astusid nad kõik, 20 naist ja 5 meest, MTÜ Kärdla Nukuteater liikmeks.
Sõpru ja toetajaid liitva mitte­tulundusühingu juhatuse liige Kersti Ojasalu selgitas, et nukuteatri maja korrastamiseks ja teatri vajadustele kohandamiseks on vaja taotleda toetusi. Just seepärast peab olema üks korralik MTÜ ja selle liikmeskond. Nii kutsuski ta nukuteatril abiks käinud inimesi  MTÜsse astuma ning kõik nad olid sellega meelsasti nõus.
Laupäeval avas Kärdla nukuteater südamliku peoga kordatehtud põranda ja Ojasalu teatas, et see põrand on lihvitud hoole ja armastusega.
Kristjan Arunurm tõi peoks kohale endalavastatud ja Kärdla kooli kuuendike ettemängitud “Leigri lood” ning naljatas tänukingitust vastu võttes: Tooge sõrgkang! Hakkame põrandat avama.
Nali naljaks, kuid kui suurem rahalaev ükskord peaks nukuteatri maja juurde purjetama, tulebki päevinäinud parkettpõrand üles võtta. Ehitusprojekt on valmis ja plaanid peetud, alumisel korrusel üht-teist ka tehtud, aga suurema rahastuse leidmiseni võib veel aega minna.
Mõneks ajaks aga on Kersti Ojasalu süda nüüd rahul. Peetakse ju nukuteatris iga eas laste sünnipäevi ja ikka juhtub sekka pidulisi, kelle jalad veel ei kanna. “Mul kogu aeg kriipis hinge kui need pisikesed sellel korrast ära põrandal käputasid,” selgitas Ojasalu. Nüüd on põrand lihvitud-lakitud ja seda saab ilusti pesta. Töö tegi OÜ Hioma Mati Lepna isikus. Lepnate pereski on nukuteatri vabatahtlikke ja ka põrandapeol olid nad kohal.
Nukuteatri kohvikupoolel juhtis vägesid vabatahtlik Elena Linkov, kes kattis laua kohviku Viiger valmistatud suupistetega ning esitles vabatahtlike panust peolaual. Aili Kibuspuu, kes maikuus tähistab väärikat, 80aasta juubelit, tegi munavõi ja rohelise sibulaga heeringavõileibu, küpsetas muffineid ja tõi kommi. “Ailit võiks nimetada Kärdla heaks haldjaks või ingliks – ta lihtsalt on selline imeline naine,” rääkis Linkov.
Aili ise ütles tagasihoidlikult, et ta teeb omavalmistatud küpsetisi ja võileibu mitte ainult nukuteatris käivatele lastele, vaid ka neile, kes käivad Vabaduse tänava keskuses või pühapäevakoolis, aga ka üksijäänud eakatele.
Vabatahtlik Mai Sinilaid tegi pidulistele kass Arturi maisipulga- ja iirisekooki. Elena ise keetis kohvi, köögis olid abiks vabatahtlikud Mare Oja ja Anita Ainelo. Nukuteatri suureks sõbraks on saanud keraamik Kristi Kuurme. Vabatahtlike abiga sündis ka nukuteatri uus veebileht, mida saab näha aadressil http://nukuteater.weebly.com/
Kärdla nukuteater sai alguse teatrijuhi Lea Sibul-Poola ümber koondunud nukuteatrihuvilistest ja koolinoortest Hiiumaal. Harrastuslik teater asutati 1998. aastal. Teatri juht Lea Sibul-Poola on olnud aastakümneid aktiivne harrastusnukuteatri viljeleja, õpetaja ja nukumeister.
Kärdla Nukuteatril on statsionaarne mängupaik endises Kärdla linnavalitsuse majas. Peamiselt mängitakse lasteaedade ja koolide lastele. Repertuaaris on ülekaalus sirmiteatrilavastused. Nukuteatris saab tähistada laste sünnipäevi. Sel suvel tahab Kersti Ojasalu minna õppima lastejoogat, et lapsed seda nukuteatrisse harrastama kutsuda. Selleksi läheb vaja ilusat siledat põrandat.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411