Reede, märts 6, 2015
 

Pärast 20 aastat kinno Kõpu rahvamajja

Harda Roosna | Hiiu Leht
Üle paarikümne aasta saab sel laupäeval istuda Kõpu rahva­majas pehmel toolil ja filmi vaadata.
Kuigi rahvamaja veel päris avamisvalmis pole, sest puudu on osa saalitoole, seinavalgustid, lühter, ja aknarulood, välistrepp on parandamata, kaks vaheust puudu ja veel üht-teist tegemata, saab tänu MTÜ Hiiumaa Kino aktiivsele eestvedajale Arno Kuusele esimese kinoseansi siiski ära teha.
Tõsi küll, päris esimese seansiga tegu polegi. Vahepeal on rahvamajas suviti filme näidanud MTÜ Suvekool liikmed Aiki Roht, Vallo Toomla ja Salme-Riine Uibo, kes said filmiseadmete soetamiseks LEADER-programmi toetuse Hiidlaste koostöökogult. Kuid siis oli kõik teisiti: ruumid lõpuni remontimata, vaatajad külitasid põrandal mattidel ja akende ees olid mustad papitükid.
Kahju küll, kuid papitükkidega tuleb liigset valgust taltsutada ka seekord, kuna pimendusrulood pole veel valmis. See-eest on kohal suur osa mööblist: esik ja rahvamaja juhataja kabinet on juba möbleeritud, saalid siiski veel pooleli.
Praeguseks on kohal 38 tooli.
Kui kinolisi peaks tulema rohkem, toome paar pikka pinki lisaks. Nii et, tere tulemast kinno vahepeal aastaid hüljatuna seisnud Kõpu rahvamajja. Piletiraha tuleb kaasa võtta ja pärast seanssi pakume kohvi ja kringlit.
Film, mida meile näidatakse, on Elmo Nüganeni loodud “1944”, mis pealinnas esilinastus 20. veebruaril ja avanädalavahetusel kogus rekordilised 19 030 vaatajat.
Filmis lubatakse suuri emotsioone ja Hollywoodi tasemel märulit. See käsitleb 1944. aas­-
ta sõjasündmusi Eestis. Tege­vus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Puna­armee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole: Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

Autor on Kõpu rahvamaja taastamise projekti juht.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411