Teisipäev, märts 31, 2015
 

Nurste krossirajal mürisevad üle aastate mootorrattad

Inga Tõnisson-Kaik
Mandri motoentusiastid eesotsas Tõnu Pärsiga taaselustavad Nurste krossiraja tuues siia Korvi­kunnide karikasarja ühe etapi.
Motokrossivõistlus Hiiumaal Nurstes leiab esialgse plaani järgi aset 11. juulil. Tegu on MTÜ Motoklubi Korvikunnid eestvõttel peetava kuueetapilise karikasarja neljanda etapiga. Sarja avavõistlus on juba kolme nädala pärast Kiviõlis.
Korraldaja esindaja Tõnu Pärs rääkis, et kavandavad Nurstes pikka võistluspäeva: võistlevad mehed, naised, veteranid, seeniorid ja lapsed. Kokku on võistlusklasse 15 ja mõõtu võetakse nii krossi­tsiklitel, ATVdel ehk maastikukulguritel kui külgkorviga mootorratastel.
“Kui suudame esimese võistluse Hiiumaal ära korraldada, võiks järgmisi ka tulla,” avaldas Pärs. Ta selgitas, et kuna Nurste rada on olnud pikalt kasutuseta, vajab see üksjagu eeltööd. “Tuleme rasketehnikaga kohale ja hooldame raja sõidukõlblikuks,” ütles motoentusiast.
Täna on Pärs, omaaegne Kose automotoklubi ülem, Hiiumaal. Ta kohtub Emmaste vallavanem Tiit Paulusega ja kohalike politseiametnikega, et sündmuse täpsemad asjaolud läbi arutada. Samuti plaanib Pärs väisata 1990ndatel Nurstes motokrossi “Isad ja pojad” korraldanud Jüri Preobraženskit.
Aivar Pere meenutas omaaegseid “Isad ja pojad” motokrosse heldimusega ja ütles, et sellise võistluse korraldamine on üks eneseväljenduse vorme. Viimati oli ta n-ö südamega Nurste moto­krossi korraldamise juures 1998. aastal, hiljem jätkas peakorraldaja Preobraženski partnerina Emmaste vald eesotsas Heller Sööliga.
Sööl rõõmustas võimaluse üle aastate järel taas Nurste rajal haaravast võistlusest osa saada. Ta meenutas, et viimane Nurstes korraldatud motokross “Isad ja pojad” oli järjekorras üheksas. “Lõpp läks üpris keeruliseks: tugevamaid mehi ei tulnud enam võistlema ja kross ei pakkunud pealtvaatajatele varasemaga võrdväärset huvi,” meenutas Sööl.
Võistluse 1993. a algatanud Jüri Preobraženski ütles, et Nurstes toimus kross viimast korda 2001. aastal, kuid see ei jäänud viimaseks “Isad ja pojad” võistluseks. Aastatel 2002 ja 2003 tegi ta sama võistluse Hiiumaal Malvastes. Ka see ei olnud võistluse lõpp. Sama formaadi ja nimega võistlust peetakse Avo Lusbole üle antud õigustega Räpinas.
“Võistluse kõige tähtsam sõit oli isade ja poegade sõit, aga võtsime ka teised võistlusklassid juurde, et oleks rohkem võistlejaid ja huvitavam,” selgitas
Preobraženski, kes ise sõitis koos poja Joeliga.
Parim krossipere selgus isa ja poja sõidu tulemust summeerides ning Tallinna talikrossi ja Nurste suve­krossi tulemusi liites.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411