Teisipäev, märts 24, 2015
 

Memento – pea meeles!

Homme möödub 66. aastat märtsiküüditamisest, mil oma Hiiumaa kodudest küüditati 270 süütut inimest. Nende mälestuseks helisevad õhtupoolikul kirikukellad Kärdla ja Reigi kirikutes.
Keskpäeval asetatakse pärjad ja süüdatakse küünlad Lehtmas küüditatute mälestusmärgi juures. Just sellest sadamast asus teele küüdilaev naiste, vanurite ja lastega, mehed olid ammu läinud või sõjaväkke viidud.
Mis sest, et sel mälestussündmusel osalevaid küüditatuid ja nende lapsi jääb iga aastaga vähemaks, seda õudust unustada ei tohi.
Me ei tohi unustada, milliseid kuritegusid panid Eesti Vabariigi territooriumil toime okupatsioonivõim ja nende käsilased.
Kell 17.30 süütavad Hiiumaa noorkotkad, kodutütred ja naiskodukaitsjad Kärdla kiriku ees mälestusküünlad küüditatutele. Hiiu maavalitsus teatas, et samal ajal süütab oma mälestusküünlad Leedus Eesti aukonsul, Hiiumaa ja hiidlaste sõber Virginijus Biskys.
Hiiu Leht kutsub ka kõiki hiidlasi süütama oma koduakendel mälestusküünlad või tulema kiriku juurde mälestusküünalt süütama.
24. märts 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411