Teisipäev, märts 24, 2015
 

Mahult väike, sisult suur näitus

Kelja Kaptein
Reedel avati Hiiumaa muuseumi Pikas majas Kärdla Vabrikuväljak 8 mõnekümne vaataja ees mahult küll väike, kuid sisult suur näitus “Puud on midagi muud”.
Näituse algversiooni pealkiri oli “Väärikad puud”, kuid näituse koostamisprotsessis läks teema nii laiaks ja materjali hulk aina kasvas. Nii tuli näituse koostajail tõdeda – puud on midagi muud ja sootuks enamat kui need esmapilgul paistavad.
“Sel näitusel on palju kihte, mis räägivad nii aegade ja inimeste omavahelistest seostest ning inimese ja asjade seostest. On ju seos inimese ja puu vahel kestnud ajast aega,” selgitas sihtasutuse Hiiumaa muuseumid direktor Toomas Kokovkin näitust avades.
“Materjali kogusime paar aastat, see aina kasvas ja ühel hetkel tuli see kihtideks lahti võtta,” lisas muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo.
“Kui kelleltki küsida, mida tähendab puu, saame palju erinevaid vastuseid,” märkis Põllo. Nii võib vastuseks olla “puitunud varrega taim”, puu on küte, maja ja paljud esemed meie kodudes on puust, samas võib puu all leida varju vihma või päikese eest ning sellega loetelu kindlasti ei lõpe. “Puud ongi midagi muud kui seda on varem öeldud. Nad on paljude tähendustega,” ütles Põllo.
Näitusel on vaatamiseks nii meie esivanemate kui tänaste tublide Hiiumaa tegijate kätetööd, aga ka puude teemalist kunsti. Samuti tagasivaade varasemale hiiekultusele.
Näitus “Puud on midagi muud” jääb avatuks oktoobrikuuni.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411