Reede, märts 6, 2015
 

Liiga suured kingad?

Hiiumaa ametikooli töötajaskonna mõõt sai täis. Koolijuhi tegevus sundis minema muret kurtma ministrile. Töötajate pöördumise sisu on sedavõrd isiklik, et kiri on määratud salastatuks järgmiseks 75 aastaks.
Lehele on vihjatud, et kooli töötajate mõõt sai täis pärast ühe väga kompetentse ja head tööd teinud kolleegi vallandamist koolijuhi poolt.
Ministeeriumi kutsehariduse osakonna asejuhataja Teet Tiko ütles, et pöördumise alusel algatas minister teenistusliku järelevalve, mille käigus on juba praeguseks ilmnenud juhtimisvigu. Lõplik õiend saab valmis aprillis.
2008. aastal ametisse asudes ütles Ülo
Kikas, et ootused tema suhtes on päris kõrged. “Loodetakse, et ma leian lahenduse, kuidas kool püsima jääb ja edasi areneb,” rääkis ta tookord Hiiu Lehele. Toona leidis ta, et koolis tuleb oluliselt turgutada põhikoolijärgset õpet, teha koostööd üldhariduskoolidega ning leida erialad, mida ei saa õppida Hiiumaa lähiümbruses ja tekitaksid huvi ka mandriõpilastes.
Paljugi sellest on ka tehtud, kuid kas see on koolijuhi või pigem kollektiivi teene?
Kooli põhilise õppebaasina nägi Ülo Kikas kohe algusest peale Suuremõisa lossihoonet ning uue õppehoone projekt jäeti tolmu koguma.
Tõesti, loss uueneb nüüd iga päevaga, aga töötajatele ja kogukonnale näib, et ametikooli hariduse pool kannatab.
Kas ametikooli juhi kingad osutusid
Kikasele liiga suurteks?
6. märts 2015

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411