Teisipäev, märts 24, 2015
 

Keskväljaku konkursile laekus 12 tööd

Arhitektuurivõistlusele Kärdla keskväljaku ja linnaruumi kujundamiseks laekus tähtajaks, 17. märtsiks 12 tööd. Tulemused avalikustatakse 10. aprillil.
Valla arenguosakonna peaspetsialist Jürgen Vahtra ütles, et kvalifitseerimiskomisjon koosseisus Kairi Hiis ja Kairi Priit vallavalitsusest ning Ingrid Mald-Villand arhitektide liidust on juba töö teinud. Kõik 12 projekti olid nõuetekohaselt vormistatud ja kvalifitseerusid.
Nüüd hakkab tööle projektide hindamise sisuline komisjon, mille liikemeteks vallavanem Georg Linkov, Jürgen Vahtra, Kärdla turu direktor Milvi Soodla, Hiiumaa ettevõtjate liidu esindaja Elmo Harjak. Arhitektide liidust kuuluvad komisjoni Kalle Vellevoog, Laur Pihel, Margit Mutso ja Toomas Tammis. Lisaks kaasatakse ka eksperte: muinsuskaitse Hiiumaa vaneminspektor Dan Lukas, maanteeameti vanemspetsialist Tiit Harjak ja kunstnik Ott Lambing.
Konkurss viidi läbi Eesti Vabariik 100 arhitektuuriprogrammi raames, projekti kureerib Eesti arhitektide liit. Projekti raames rajatakse või rekonstrueeritakse Eesti suuremates linnades ja tõmbekeskustes kuni 15 avalikku linnaruumi ala. Jürgen Vahtra lisas, et väljavalitud 15 linnaruumi ala projekti sh Kärdla elluviimiseks on võimalik taotleda toetust Euroopa regionaalarengu fondist. Täna on maavalitsuses Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ettevalimistuste teemaline kokkusaamine, kus räägitakse nii sellest võimalusest kui juubelipidustustest Hiiumaal laiemalt.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411