Reede, märts 6, 2015
 

Karikakramänguga võib võita peegelkaamera

Esmaspäeval algas naistevastase vägivalla vastu suunatud kampaania “Ava silmad” teine laine, mille sõnumiks on, et vägivallast on väljapääs.
Kampaania Facebooki lehel saab läbi mängida 40 situatsioonist koosnevat Karikakramängu, kus mängija peab leidma valikvastuste hulgast õige variandi. Näiteks, kuhu pöörduda olukorras, kus partner elukaaslast vaimselt terroriseerib ja sõbrad-tuttavad seda ei usu. Kõigile küsimustele õigesti vastanute hulgast loositakse välja peegelkaamera Canon. Mängu aadress https://www.facebook.com/avasilmadkampaania
Kampaaniaga seoses käib kirjanik Sass Henno kümnes Eesti koolis rääkimas vägivallast kirjanduses ja meedias. Koostööd tehakse ka festivaliga Koolitants ja spetsialistid käivad maakondlikel tantsupäevadel vestlemas tantsijate juhendajatega sellest, kuidas vägivalda ära tunda ja kuhu noor abivajaja suunata.
Nagu esimene, nii kutsub ka teine laine inimesi üles vägivalda märkama ja abi saamiseks professionaalide poole pöörduma. Üleriigilisel tasuta lühinumbril 1492 saavad abi küsida kõik füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda kogenud naised.
Kampaania julgustab ka vägivalla märkamise korral politsei poole pöörduma. Näiteks võiks olla kindlasti märksa kõrgem seksuaalsest vägivallast teatamine.
“Vägivald hävitab elusid, mistõttu on kampaanial oluline roll inimeste teadlikkuse tõstmisel selle probleemi olemusest, sellest, et vägivald ei ole kunagi ühegi olukorra lahendus, ja oluline on teada, et vägivallast on väljapääs,” ütles justiitsminister Andres Anvelt.
Eelmisel nädalal kinnitas valitsus uue vägivalla ennetamise strateegia, mille tulemusel on aastaks 2020 vägivald Eestis vähenenud. Strateegia keskendub ka teadlikkuse tõstmisele ja ohvrikesksele lähenemisele.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411