Teisipäev, märts 3, 2015
 

Kampaaniavaht vajus alla

Pärast seda kui kampaaniavaht oli alla vajunud, selgus, et õlut on selle all üsna vähe.
Kõige aktiivsemat valimispropagandat tegid Hiiumaal IRLi saarlased. Palts ja Aeg lausa elasid mõnda aega Hiiumaal ja käisid kohtumas kõikjal, kus võimalik, trükised peale selle. Tulemuseks Raivo Aegile hiidlastelt 125 häält, Tõnis Paltsile 98. Hiiu vallavanem Georg Linkov, kes ilmutas Hiiu Lehes ühe artikli ning kusagil jagas ka näopildiga šokolaade ja IRLi kindaid, sai 190 häält.
Sotsiaaldemokraatide kampaaniat polnud eriti märgatagi, kui mitte arvestada Hiiu Lehes ilmund reklaame ja mõnda Kalev Kotkase kohtumist. Samas sai SDE Hiiu valimiskastidest üle saja hääle rohkem kui IRL: Kotkas 340 häält, Reili Rand 121 ja Kuressaare linnapea Hannes Hanso 93 häält.
E-häälte päritolu muidugi ei tea, aga siiski on üllatav, et hiidlastest valijad IRLi saarlastest kandidaatide pingutusi nii nappide häältega premeerisid.
Kas on asi selles, et propaganda ei avita või mõjusid viimased skandaalid? Eesti Ekspressis ilmusid kolmapäeval endise IRLi liikme Rene Leineri paljastused Eesti poliitika räpasest köögipoolest sh Res Publica liikmete häältelugemistavadest erakonna sisehääletustel.
Ja ehk kaotas hiidlaste lemmik kohalike omavalitsuste valimistel, Georg Linkov hääli ka Hiiu Lehe gallupi skandaalis.
Sestap mõelgem enne kui tõttate oma lemmikule head tegema või kampaaniat üle võlli keerama. Et mis tagasihoidlikule eestlasele tegelikult korda läheb.
3. märts 2015

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • maali

    Hiiu Lehe eneseimetlus on uskumatu. Ehk ei hääletatud Linkovi hoopis seepärast et ei tahetud et ta ära läheks?

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411