Teisipäev, märts 17, 2015
 

Käina kool soetas nutitahvleid

Mullu oktoobris tõime lugejateni Käina gümnaasiumis läbi viidud koolikottide kaalumise tulemused, millest ilmnes, et meie lapsed kannavad liigrasket koolikoormat.
Käina gümnaasiumi direktor Ene Urman ütles, et näeb ühe lahendusena e-õpikute ja -töövihikute kasutuselevõttu ning kool on juba soetanud ühe klassitäie “nutitahvleid”.
“Lastevanemad saavad kaasa aidata sellega, et hoiavad oma laste koolikottide sisul silma peal,” lisas Urman. Ta rääkis, et õpilaste kottide ülekaal ajendas kooliperet järele vaatama, mida laste kotid sisaldavad ja üllatusena ilmnes, et paljud kannavad kaasas kogu nädala õpikuid-vihikuid.
Eesti õpilasomavalitsuste liidu (EÕEL) avaliku poliitika valdkonna juhi Liis Konsapi sõnul olid kotid nõuetele mittevastavad kõigis kampaanias osalenud koolides. Tosinas koolis üle Eesti kaaluti kokku ligi 3200 kotti, neist keskmiselt 65 protsenti olid ülekaalus. Esimese klassi jütside koolikottidest olid üle lubatud 3 kg ligi pooled, kolmandike kottidest aga koguni 85 protsenti.
Konsap ütles, et EÕEL jätkab teemaga otsimaks lahendusi, kuidas olukorda parandada. “On oluline, et kool arvestaks tunniplaani koostades võimaliku koormaga, mis lastele kanda antakse,” lausus ta.
Tervisekaitsenõuete järgi tohib 1.–3. kl õpilaste ranitsa lubatud raskus koos sisuga olla maksimaalselt 3 kg ja 4.–6. kl õpilaste koolikott tohib kaaluda kuni 3,5 kg.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411