Teisipäev, märts 10, 2015
 

Kadakamari ja porgand annavad uuele leivale maitse

Helja Kaptein
Laupäeval oli Hiiumaa kauplustes esimest korda müügil uus hiiumaine leib, mille taignasse lisatud porgandit ja kadakamarju.
Hiiumaa tarbijate ühistu (HTÜ) tütarettevõte OÜ HTÜ Tootmine tõi kaubamärgi Hiiu Pagar all äsja müügile uue leivasordi – väikese porgandi-kadakaleiva.
OÜ HTÜ Tootmine toobki uusi leivasorte letile sagedusega kord aastas. Kulub ju ühe uue leiva katsetamiseks-tegemiseks peaaegu pool aastat. “Turg on erinevaid leivasorte täis ning uue leiva väljamõtlemine ja maitsete sobitamine ongi aeganõudev töö,” ütles ettevõtte müügijuht Pille Pink.
“Seekord otsustasime katsetada kadakamarjadega, sest neil on Hiiumaale iseloomulik maitse, aga ka palju tervistavaid omadusi,” selgitas OÜ HTÜ Tootmine pagaritehnoloog Lii Ula. Ta rääkis, et kadakamarjad sisaldavad eeterlikke õlisid, mis on tugevalt desinfitseeriva toimega ja head põletike vastu.
Leivale lisati kadakamarjad purustatuna. “Proovisime ka peenestatud marju, aga see ei andnud maitset,” lisas Pink.
Leib sisaldab rohkesti porgandit ja pisut ploomipovidlot. Rukkijahust tehtud leivas on ka 10 protsenti nisu, aga lisatud pole ei säilitus- ega värvaineid. “Tervislik tume leib. Loodan, et see meeldib ostjatele,” ütles Ula.
Pille Pink rääkis, et HTÜ Tootmine püüab kasutada võimalikult palju hiiumaist toorainet, et kohalikel elanikel oleks koht, kuhu omakasvatatud aiasaadusi või korjatud metsaande müüa.
Uut 350 grammist viilutatud porgandi-kadakaleiba saab jälle osta kolmapäevast alates Hiiumaa kauplustes ja järgmisel nädalal ka pealinna Prisma poodidest. Maitsta saab uut leiba neljapäeval ja reedel Käina ja Kärdla Konsumites.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411