Reede, märts 6, 2015
 

Itaalia keele vastu suur huvi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Maakondliku arendus- ja koolituskeskuse Tuuru itaalia keele kursuse tasuta proovitund oli üllatavalt menukas – kohal oli 18 keelehuvilist.
Hiiumaal elav itaallane Michele Parrucci kirjutas esimese tunni algul tahvlile kaks sõna “sedia” ja “tavolo” ning teatas, et itaalia keeles on kõigil nimisõnadel sugu. “Tool on naissoost ja laud on mees,” selgitas Parrucci inglise keeles.
“Mulle meeldib, et see õpetaja kasutab meetodit “krihvel-tahvel-isiklik sarm”,” kiitis Tuuru töötaja Kaja Hiis. “Mulle tohutult meeldib tänapäevases arvutipõhises maailmas see suhtumine ja ehe, inimselt-inimesele õpetamise viis,” lisas ta.
Hiis ütles, et avatunnis osalenutest jätkab keeleõpet 13. “Võttes arvesse, et tegu on tasulise kursusega, on täituvus väga hea,” hindas Hiis.
Sama populaarne oli tema andmetel aastatetagune hispaania keele kursus Tuurus, kuid see oli projektipõhine ja osalejaile tasuta. Samuti on tavaliselt palju õppijaid inglise keele kursustel, mida Tuuru korraldab Käinas.
Itaalia keele õppijate hulgas on igas eas inimesi noortest alates kuni vanuseni 60+. Hiis tõi näiteks ühe kursuslase, kel keelt vaja itaallastest turistide teenindamiseks.
Tuurus on aastate jooksul pakutud mitmeid keelekursusi: õpitud on inglise, soome, rootsi, vene, saksa, hispaania, nüüd siis ka itaalia keelt.
20tunnine kursus kestab 2. märtsist 2. aprillini.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411