Teisipäev, märts 31, 2015
 

Hoolitsenud nii laste kui eakate eest

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tänavune Hiiumaa aasta sotsiaaltöötaja Elge Härma (42) on vaatamata noorele eale jõudnud hoolitseda igas eas abivaja­jate eest lasteaia­lastest vanuriteni.
Elge Härma meenutas Hiiu Lehele antud intervjuus naabritädi Salmet, kes tema emale rääkis, kuidas pisike Elge tal abiks käis ja selgituseks olevat pisike tüdruk öelnud, et talle meeldib head teha. “Tema rääkis sellest, meie vahel kunagi toimunud vestlusest, ja mina seda üldse ei mäletanud. Täna oli mul samasugune tunne – on ka nii?!” rääkis Härma.
Palju uusi sotsiaaltöötajaid
“Nagu mina olen aru saanud, on sotsiaaltöö müstiline valdkond, millest justkui kõik teaksid kõike. Samas tundub, et väga paljud, kes nende tööga kokku puutunud pole, ei tea sellest mitte midagi,” ütles Hiiu vallavanema kohusetäitja Katrin Sarapuu sotsiaaltöötajaid Kärdla ühisgümnaasiumi Kõpu õppekohas tervitades.
Ta tõdes, et sotsiaaltöötaja on inimene, kes tegeleb riskigruppi kuuluvate inimestega: majandusraskustes pered või üksikisikud, asotsiaalid, vangid, puuetega inimesed, narkomaanid jt. “Seega sotsiaaltöötaja on see, kes aitab probleemidesse sattunud inimestel eluraskusi ületada,” sõnastas Sarapuu ja tunnustas selle keerulise töö tegijaid.
Hiiu maavalitsuse osakonnajuhataja Aasa Saarna andis sotsiaaltöötajatele edasi puhkusel oleva maavanema Riho Rahuoja tervitused ja tutvustas uusi sotsiaaltöötajaid. Käina vallas töötab haridus- ja sotsiaalnõunikuna Eva Raidma, Käina valla uus koduabitöötaja on Pille Näksi, Samaaria Eesti Misjoni Hiiumaa osakonna uued hooldustöötajad on Lehti Sikkel ja Maire
Kuningas, Kärdla sotsiaalkeskuse lastekeskuse õpetajaabina töötab Mari-Liis Juhe, Hiiu valla lastekaitsetöötjana Triinu Rannast ning puudega lapse tugiisikutena Liis Ristal, Svetlana Reinmets ja Krista Maripuu.
Lastest eakateni
Seejärel esitles Saarna aasta sotsiaaltöötajat. Huvi ülalhoidmiseks ei avalikustanud ta tiitlisaaja nime enne, kui iseloomustus lõpuni loetud.
Saarna alustas teatega, et tema esimene mälestus päevakangelasest ulatub aega, mil ta poeg käis veel lasteaias. Aasta sotsiaaltöötaja 2015 oli siis lasteaiakasvataja ja mängis ühel kevadpeol lustlikku Katuse Karlssonit.
1988. aastal alustas ta tööd Kärdla linnavalitsuse sotsiaalosakonna päris esimese lastekaitsetöötajana. Tema arendada oli ka kogu maakonna lastekaitsetöö. Selle kõrvalt omandas ta Tallinna ülikoolis kõrghariduse sotsiaaltöö erialala.
2005. aastast asus ta juhtima Kärdla linna sotsiaalosakonda ja töötas sel ametikohal 2014. a juunini. Sel ametikohal tuli tal pärast osakondade ühendamist tegeleda nii sotsiaalvaldkonna kui hariduse teemadega.
Kõrgessaare valla ja Kärdla linna ühinemise ajal oli ta hõivatud sotsiaalvaldkonna teenuste ühtlustamise ja arendamisega. Tema endised kolleegid jätkavad suure unistuse, sotsiaalkeskuse elluviimist.
Saarna luges üles ka hulga tööülesandeid, mida aasta sotsiaaltöötaja täitnud, ja palju häid sõnu, mida kolleegid tema iseloomustamiseks öelnud.
“Tema töökust ja võimekust juhina teati ka väljaspool valla piire ja nii juhtuski, et ta kutsuti juhtima sihtasutust Hiiu maakonna hoolduskeskus Tohvri ehk oma tööaja jooksul on ta tegelenud inimestega väike­lastest eakateni,” võttis Saarna räägitu kokku.
Lõpuks teatas ta ka tunnustuse saaja nime – Elge Härma – ja andis üle maa­valitsuse tänukirja, lillekimbu ja kinkekaardi.
“Seda ma poleks küll oodanud,” oli Elge Härma esimene reaktsioon. “Olen ääretult õnnelik inimene, sest mu ümber on olnud nii palju häid inimesi ning mu endised meeskonnad, ja praegune samuti, on võrratud – olen neile tänulik. Jätkugu meil ikka südamehäädust nii oma kolleegide kui oma hoolealuste, klientide jaoks,” soovis ta.
Seejärel moodustus Kõpu koolimaja saali pikk järjekord kolleegidest, kes kõik värskele tiitlisaajale õnne soovida tahtsid.
Pikem intervjuu päevakangelasega ilmub reedeses Hiiu Lehes.
Sotsiaaltöötajate pidu Kärdla ühisgümnaasiumi Kõpu õppekoha saalis kaunistasid Arvo Haasma viiuli- ja Markus Uuskari kitarrihelid. Meeleolu hoidis kõrgel Silvia Sirge naeru­teraapia. Külalisi võttis vastu õppekoha juhi kohuse­täitja Svetlana Reinmets ja pidupäeva suupistelaua kattis Kaili Holtsmann.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411