Reede, märts 27, 2015
 

Hiiu Sõle naisrühmast sai sünnipäevaks segarühm

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Käina naisrühma Hiiu Sõlg tantsunaised õpetasid sünnipäeva puhuks oma meestele sammud selgeks ja kutsusid nad tantsima.
Reedel pidas Käina kultuuri­keskuse rahvatantsurühm Hiiu Sõlg 20. sünnipäeva.
Pidupäevale kohaselt oli peokavas läbilõige õpitud tantsudest, Iiukala bänd saateks muusikat tegemas ning mehed tantsima palutud. Korraga oli seekord laval 16 naist ja 11 meest.
Kuna Hiiumaal on kokku kümme naistest koosnevat rahvatantsurühma ja segarühmi vaid üks, tunnustas nende saavutust Hiiu maakonna rahvakultuurispetsialist Helle-Mare Kõmmus:
“Hiiu Sõlg on ülivajalik kooslus – naiste väge on saarel palju ja hea, kui nad on leidnud nii kauni rakenduse. Nägime ka, milline vägi tekib juurde kui mehed ka tantsuringi lisanduvad.”
“Ma olen väga uhke, et need naised on olemas ja nad ka mehed kodust välja said,” hindas tantsurühma juhendaja Helgi Taelma naiste saavutusi.
Aimi Säremat: Tants hoiab noorena
Tantsurühma olid tulnud õnnitlema saare teised rahvatantsurühmad ja tantsu­juhid. “Tantsurõõm ja rõõm liikumisest aitavad unustada argimured, maandada stressi ja hea on omada toredat sõpruskonda,” ütles oma tervituses tantsurühma Mikser liige Aimi Säremat.
Tema soov Hiiu Sõle tantsijatele oli, et nad tantsu iialgi ei unustaks: “Siis on liikmed ka pärast neljakümmet tantsu­aastat säravad, energilised ja kaunid.”
Hiiu Sõle kõige noorem tantsija on praegu 30- ja vanim 60aastane. Kõige kauem, 19 aastat on rühmas tantsinud Lea Lellep.
Tantsurühma juhendaja Helgi Taelma rääkis, et rühmas tantsib ka neid, kes kunagi alustanud laste tantsu­rühmas, mandril õppimas käinud, tagasi tulnud Hiiumaale ja taas leidnud tee tantsu juurde.
“Need poolteist tundi proovis ei mõtle tantsija töö- ega koduprobleemidele. See on vabastav liikumine muusika saatel ja lisaks on alati nalja nabani,” selgitas Taelma, miks tants hingele ja ihule nii hea on.
Järgmine suur esinemine on augustis 52. Europeadel Rootsis Helsingborgis.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411