Reede, veebruar 6, 2015
 

Välk pidanuks lööma varem

Teisipäeva õhtul oli Palade koolimaja tuledes – vallavalitsuse kutsel toimus erakorraline koosolek lapsevanematele. Ebameeldiv teade, et koolijuht Uno Kõiv, veebruarikuust juba endine, on ehk seadust rikkunud, tuli asjaosaliste jutu järgi otsekui välk selgest taevast.
Arusaamatuks jääb, miks saadi juhtunust teada alles pärast koolijuhi lahkumisavaldust. Hiiu Lehe andmetel on kriminaalmenetluse algatamisest juba pool aastat möödas.
Tunnustame Palade koolijuhi sammu, et ta oma teo eest lõpuks vastutuse võttis ja kõigist ametitest lahkus, kuid toimetus leiab, et seda tulnuks teha märksa varem.
Me ei tea veel, kas uurimisalune üldse süüdi mõistetakse, aga juhtumite puhul, kui õpetaja või koolijuhi käitumine jätab soovida, peavad asjast teadjad reageerima otsekohe.
Mäletame ju aastatetagusest ajast juhtumit, kus ühe kooli õpetaja, kes sobimatult käitus, lahkus töölt alles siis, kui teda selleks sunniti. Või pikka aega kooli juhtinud direktorit, kes oma töökabinetis lihtsalt jõi. Mõelgem, milline on sõnum, mida need tegelased lastele andsid. Miks tollal selliste õpetajatega lepiti ja nad ametis püsisid, ei tea, aga ajad ja arusaamad on muutunud. Seadused samuti ja õnneks rangemaks.

6. veebruar 2014

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411