Reede, veebruar 27, 2015
 

Vähesed vaprad peavad söögikoha uksed ka talvel lahti

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaal väärivad esiletõstmist ettevõtjad, kes ka talvel, kui turistidevool katkenud, süüa pakuvad ja sealjuures ka vee peal püsida suudavad.
Hiiumaa turismiinfokeskuse juhataja Heleri Uus rääkis, et saare toitlustamisvõimalused on talvel  üsna nukras seisus. “Ma ei paneks süüd ettevõtja õlgadele, vaid pigem tarbijale, kes külastab toitlustusasutusi liiga harva või ei tee seda üldse,” ütles Uus.
Tõsi ta on, et hiidlane käib väljas söömas ainult tööpäeviti ja lõuna ajal. Lõuna algab väga täpselt kell 12 ning kella 14ks
on peaaegu kõik soovijad juba lõunatamas käinud. Eriti pole saareelanikel kombeks ka õhtuti väljas söömas käia. Oma osa on selles ka toitlustusettevõtjatel, kes klientidenappuses talvehooajal uksed varakult sulgevad või hoopis avamata jätavad.
Näiteks saab talviti nädala sees süüa vaid kella 18ni, reedel ja laupäeval mõned tunnid kauem. Pühapäeval on ainukese toitlustuskohana avatud Roograhu pitsarestoran, mis asub Kärdlast ligi
5 km kaugusel ja kuhu söömaminekuks peab tühja kõhu omanikul olema ka auto. Veel on nädalavahetusel Kärdlas avatud pubi Priiankru, kuid see on pigem kohalike noorte kooskäimise koht.
Aastaringi avatud
Üks enimkülastatud söögikohti on kohvik Viiger, mis asub Kärdla kesklinnas ning pakub soodsate hindadega mõnusaid koduseid toite. Kohvik on avatud aastaringselt ja juba hommikul kell 8 tööpäeva lõpuni. Ka talviti on seal sööjaid väga palju – päevas käib läbi umbes 60 sööjat.
Ühed, kes juba aastast 2004. oma söögikohta aastaringselt avatuna hoiavad, on perekond Berkmannid, kelle Linnumäe puhkekeskus on rõhuasetuse teinud kalatoitudele. Söögikoht on Kärdla linna piiril jalutuskäigu kaugusel kesklinnast. “Talvepäevadel käib meil umbes kümme kuni viiskümmend klienti päevas,” ütles Jaanus Berkmann. Nõutud road on loomulikult päevapakkumised, sest need on ka odavamad, samuti eelistatakse tihti kala.
Talvekuudel on Linnumäe puhkekeskuse söögikoht avatud küll esmaspäevast laupäevani, kuid lühemalt: kella 11.30st 15 või 17ni. “Meil, hiidlastel, ei ole kommet õhtuti väljas söömas käia. Vaatamata sellele, et keskmise palga statistika järgi oleme justkui peaaegu et Eestimaa rikkurid, ei jätku meil ilmselt selleks ka raha,” selgitas Berkmann lühikest lahtiolekuaega kümne tegevusaasta kogemusega.
“Kahtlemata on tulem talvekuudel selgelt miinusmärgiga, seega nn pankurite loogika järgi on see muidugi täiesti mõttetu tegevus,” nentis Berkmann. “Päriselus on õnneks veel teisigi loogikaid, väärtusi ja kohustusi.”
Aastaringselt aitab ettevõttel rahuldavalt toime tulla catering-teenus: tähtpäevalauad kohapeal ning kalakulinaaria tootmine Hiiumaa kauplustele.
Talvel on palgal kolm inimest, neist kaks osalise tööajaga, suvel muidugi rohkem.
Kuues tasuta
Kärdlas tuntud söögikohas kohvikus Rannapaargu käib talvisel ajal keskmiselt paar­kümmend sööjat päevas. “Enamasti tellitakse päevapakkumistena valmistatud roogasid, millele õhtustel aegadel lisanduvad ka menüütoidud,” selgitas OÜ Rannakas juhataja Merit Savioja. Ta rääkis, et hästi töötab ka päevapakkumiste sooduskaart, millega iga kuues päevapraad on tasuta.
“Hoolimata sellest, et talvisel ajal on külastajaid võrdlemisi vähe, püüame oma klientide jaoks igal ajal olemas olla,” ütles Savioja.
Talve aitab ettevõttel üle elada peo- ja peielaudade, vastuvõttude ja seminaride korraldamine, aga ka reedeõhtused diskod. Suvel on külastajaid muidugi oluliselt rohkem. Kui valmib Rannapaargu planeeritav hotell, on lootust, et kasvab ka talviste sööjate arv.
Talvel jaksab ettevõte uksi lahti hoida kuuel päeval nädalas, reede isegi kella neljani öösel, ja palgal pidada kuut töötajat, lisaks on praegu ametis praktikant Haapsalu kutsehariduskeskusest.
Tõmbenumbriks pitsa
Kui Kärdla toitlustusasutusi kimbutab talviti einestajate nappus, siis au tuleb anda Roograhu sadama söögikohale, mis ainsana hoiab oma söögikoha lahti ka pühapäeval. “Meie söögikoht on aastaringselt lahti, et klientidel oleks kindlustunne,” ütles sadama ja söögikoha omanik Jari Lindroos.
Näiteks mullu oli söögikohal 30 000 külastajat. Talviti on nädala sees 15–50 külastajat, nädalavahetustel kolm korda rohkem.
Nõutud on nii päevapraed kui ka supid, salatid, eelroad, magustoidud. Rahva lemmikuks on aga muidugi pitsad, neist populaarseim Roograhu pitsa.
Lisaks söögikohale on sadamas aastaringi avatud hotell, renditakse aerupaate, kanuusid ja jalgrattaid. Samuti korraldatakse ka populaarseks saanud veiniõhtusööke.
Talvel teenindab Roograhus kliente kolm töötajat ja köök on avatud E–N ja P kella 12–18, R ja L kella 12–21. Suvel on köök lahti iga päev 12–21.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Meeli

    Arteesia pole enam lahti kuigi artikkel nii väidab

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411