Reede, veebruar 27, 2015
 

Tervisedendaja tunnustuse pälvis Ingrid Prikk

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tunnustuse andis talle ja teistele tublidele terviseedendajatele üle tervise- ja tööminister Urmas Kruuse 17. veebruaril Tallinnas Estonia Talveaias.
“Muljed on tänuürituselt soojad ja südamlikud,” ütles Prikk, kes on Hiiumaa tervist edendavate lasteaedade koordinaator ja Hiiu maakonna tervisenõukogu liige.
Prikk rääkis, et peab oluliseks maakonna koolieelikute kehalist aktiivsust, laste tervise edendamist  ja turvalisust. Ta on võtnud vedada ka mitu liikluse- ja ohutuseteemalist projekti. Üks eriti põnev ja osalejaterohke on igaaastane südamenädal.
Oma trumbiks antud valdkonnas peab Prikk teema koordineerimist Kärdla ja maakonna lasteaedades. “Julgen öelda, et oleme avatud ka uutele väljakutsetele ja soovime teha koostööd eri huvigruppidega,” lisas Prikk.
Võrgustiku liikmed saavad osaleda tervisealastel koolitustel, õppepäevadel, talve- ja suvekoolides. “Need on laiendanud meie õpetajate silmaringi. Kogemuste vahetamine ja uued ideed tõstavad ka nende motivatsiooni,”
lisas ta.
Head kaasalööjad
“Minu ja mu kolleegide ülesandeks on jagada tervisealaseid teadmisi ning mõjutada nii laste kui ka täiskasvanute tervisekäitumist,” ütles Prikk. Ta kiitis väga head koostööd maavalitsuse tervisedenduse peaspetsialisti Vilma Tikerpuuga, kes võrgustiku toimetamisi nõu ja jõuga toetab. Samuti ütles, et on tänulik oma lasteaia tiimile, kes alati osaleb nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud üritustel.
“Eriline rõõm on, kui näed südamenädalal orienteerumisrajal lasteaia kokka Anu Künnapast või majandusala­juhatajat Auriika Kivi, rääkimata teistest rühma töötajatest, kes lastega igapäevaselt õppekäikudel käivad ja matkavad,” ütles ta. “Meie ühised jalgrattamatkad, väljasõidud loodusesse ja veekeskuste külastused on alati lustlikud ja energiat andvad.”
Ettepaneku esitada Ingrid Prikk tunnustamiseks parima tervisedendaja tiitliga tegi Hiiu maavalitsus maakonna lasteaedade, omavalitsuste esindajate ja tervisenõukogu liikmete ettepanekul.
Eelmistel aastatel on sama tiitli pälvinud Margit Kagadze ja Kaljo Pihlamets.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411