Reede, veebruar 6, 2015
 

President tunnustab Reet Kokovkini panust

Harda Roosna | Hiiu Leht
President Toomas Hendrik Ilves annab Eesti Vabariigi 97. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks riiklikud autasud 99 inimesele. Hiidlasi on nende hulgas vähemalt neli, neist kodusaarel tuntuim Reet Kokovkin.
Kohaliku elu edendajatest saab Valgetähe teenetemärgi MTÜ Hiidlaste Koostöökogu tegevjuht Reet Kokovkin, kes on juhtinud ka Eesti saarte kogu ning Hiiumaa teadus- ja hariduskeskust Tuuru.
“Olen väga tänulik ja mõnes mõttes loob see veel ühe koorma õlale – eks see ole loomulikult vastutus ka. Tänan kõiki, kes on koos minuga teinud seda tööd, mille eest tunnustus tuli – üksi ju kogukonda ei edenda,” ütles Reet Kokovkin Hiiu Lehele uudist kuuldes. Teade kõrge tunnustuse kohta tuli tema sõnul täiesti ootamatult ja ta ei osanud isegi oletada, kes ta tunnustamiseks esitas.
Valgetähe teenetemärgi saab ka hiidlasest keeleteadlane, soome-ugri keelte uurija ja sõnaraamatute koostaja Paul Kokla, kes on oma aastakümnete töö koondanud “Hiiu sõnaraamatusse”. Reedel, 13. veebruaril on selle esmatrüki esitlus Hiiumaal.
2013. aastal pälvis Paul Kokla hiidlastelt kultuuripreemia “Tänu ja kummardus”.
Valgetähe teenetemärgi saab ka Hiiumaa juurtega muusik Margus Kappel, kes on mänginud rokkansamblites Ruja, Kaseke ja Rock Hotel, aga ka džässi Lembit Saarsalu ansamblis.
Kultuuri- ja kunstielu rikastajatest saab riikliku teenetemärgi Hiiumaalt pärit karikaturist ja illustraator Hillar Mets, kes on töötanud Vanemuises, Joonisfilmis, ajakirjas Pikker ja viimased 17 aastat Eesti Päevalehes.
“Eesti tänab ja tunnustab teenetemärkidega erinevate elualade inimesi nii kodumaal kui ka kaugemal, kelle igapäevane pühendumus oma tööle, oma kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele, väärib meie riigi kõrgeimat tänu,” kirjutab president Ilves teenetemärkide andmise otsuses.
President Ilves annab teenetemärgid üle iseseisvuspäeva eel, 23. veebruaril Rakvere teatris pidulikul üritusel “Eesti tänab”.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411