Teisipäev, veebruar 10, 2015
 

Ornitoloogiaühing esitas taas vastuväite Hiiu merealade planeeringule

Eesti ornitoloogiaühing saatis Hiiu maavanemale uuesti vastuväite Hiiu maakonna merealade planeeringule. Ühing soovib tuuleenergia arendusaladest välja jätta Apollo ja Vinkovi madaliku, mis on vajalikud ohustatud sukelpardi, auli elupaikade säilitamiseks.
Uute populatsiooniandmete järgi on nii Apollo kui ka Vinkovi madalikul aulide regulaarse peatuspaigana rahvusvaheline tähtsus, märgib ühing kirjas Hiiu maavanemale. Apollo madaliku kohta on ühingu teatel juba koostatud ka selle kaitse alla võtmise ettepanek. Ka Vinkovi madalik täidab kaitse alla võtmise üldtunnustatud kriteeriume. Ühing leiab, et seetõttu arendusaladeks reserveerimise asemel tulnuks need määrata looduskaitselise eeliskasutusega aladeks ja Vinkovi madala puhul teha ka ettepanek kaitse alla võtmiseks.
Kuigi planeeringus on sätestatud täiendavate uuringute tegemise vajadus, ei saa ühingu hinnangul juba tehtud loendusi tühiseks ja merealade looduskaitselist väärtust olematuks kuulutada. Täiendavate uuringute alusel võib suure tõenäosusega selguda vajadus hoiduda tuulikute püstitamisest veel laiemal alal.
Lisaks on ühing varem esitanud vastuväite põhimõttele mitte planeerida tuuleparke sügavamale merre kui 30 meetrit. Ühing ei pea seda põhimõtet mõistlikuks, kuna see suunab tuuleenergia arendamise alad madalikele, kus riive looduskaitseliste huvidega on vältimatu.
Maavalitsus lubas täiendavalt analüüsida tuuleenergeetika alade laiendamist sügavamale kui 30 meetrit, kuid märkis, et alates 20 meetri sügavusest tekib konflikt traalipüügiga, mille prioriteetsusaste on selles sügavuses kõrgem kui tuuleenergia oma.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411