Teisipäev, veebruar 10, 2015
 

Nukuteatri tegus aastaalgus

Kärdla nukuteatri aasta algus on olnud äärmiselt töine. Nii sai jaanuaris alustatud teatrisaali põranda korrastamisega kohaliku omaalgatuse programmist (KOP) saadud toetuse abil. Siis saavad kõige väiksemad mudilased, kes veel ei kõnni, aga osalevad saalis peetavatel sünnipäevapidudel, oma toimetamisi teha puhtal ja kergesti hooldataval põrandal.
Põranda lihvis ja lakkis OÜ Hioma ning maja tegi lihvimistolmust puhtaks Kai Kallase puhastusfirma.
Nagu ka kõigi eelmiste erinevate projektide läbiviimisel ei piirdunud meie töö vaid KOPi projekti lõpetamisega. Saali põrand jäi pärast lihvimist, lakkimist ja puhastamist väga ilus. Kuna pidime enne lihvimistööde algust terve teatrisaali vabatahtlike abiga nagunii tühjaks kolima, mõtlesime, et teeme oma jõududega ühtlasi ära kogu teatrisaali värskenduskuuri.
Nõnda sai tulevaste etenduste tarbeks otse lava taha üks kinnipandud uksekoht uuesti sisse raiutud. Nüüd on  näitlejail võimalik koos oma nukkudega sirmi taha  minna eraldi uksest ja ei pea lava taha saamiseks vaatajaid täis teatrisaali kasutama. Samuti said uue värvikorra seinad.
Ja veel üks oluline asi. Paljusid hiidlasi huvitab kindlasti küsimus, mis on saanud nendest annetustest, mille kogumispurgid olid välja pandud nii mitmeski kaupluses. Vastan: annetatud oli kokku 153 eurot ja 75 senti. Pool sellest summast kulus teatril Tallinnas nukuteatrite talvefestivali “Valge muinasjutt” osalemiseks. Nukuteater esitas seal näidendi “Kuurikollid”, millega ka jõulude ajal Kärdlas mitu korda esineti. Ülejäänud annetusraha eest ostis aga nukuteatri-Kersti ülesvuntsitud teatrisaali uued punased kardinad vanade pleekinud ja kulunud aknakatete asemele.
Nii võib kinnitada, et heade inimeste poolt nukuteatrile antu läks väga õigete eesmärkide täitmiseks nagu ka teatrile eraldatud KOPi toetus. Veel kord suur tänu KOPile, OÜle Hioma, Kai Kallasele ja kõigile annetajatele. Tänu ka sulle, Lea, kes sa oled meid õpetanud väheste summadega palju korda saatma! Kõiki huvilisi ja sõpru ootame uue välimuse saanud teatrisaali kuu lõpul. Täpse kuupäeva ja kellaaja anname eelnevalt lehe ja sotsiaalmeedia kaudu teada.

Sigrid Väärtnõu

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411