Reede, veebruar 20, 2015
 

Kohvitantad said 15aastaseks

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Eakamapoolsed tantsuhuvilised prouad on juba 15 aastat käinud koos nii tantse õppimas, esinemas kui ka festivalil teistega võistu tantsimas.
Kohvitantade 15. sünnipäeva peol Kärdla kultuurikeskuses meenutati, et tantsurühma kutsus kokku 9. veebruaril 2000 tantsujuht Maret-Virve Kõmmus. Varasemalt oli tegutsenud eakate klubi Hõbelõng, aga selle tegevus oli soikunud. “Päevakeskust veel polnud ja pensionäridel saigi ainukeseks kokkukäimise kohaks tantsuring,” meenutas kultuurikeskuse direktor ja rühma praegune juhendaja Ille Savioja. Vahepeal, enne kui Savioja 2005. aastal tant-
sijate juhendamist alustas, hoidis tantsuohje ka Maimo Hõbessaar.
Savioja rääkis, et ümmargune sünnipäev andis põhjust statistikat teha. Ta loetles, et Kohvitantad tantsivad vanu eesti seltskonnatantse, rahvalikke autoritantse ja seenioritantse. Kokku on ära õpitud  118 tantsu ja ringmängu ning esinemisi on selle aja jooksul olnud 119. Olulisemad ülesastumised olid esinemine Eesti Televisioonis aastatel 2006 ja 2010 ning 2007. aastal kui Kassaris tantsiti president Toomas Hendrik Ilvesele.
Tunamullu korraldas tantsurühm rahvusvahelise seenioritantsufestivali Kärdlas ja mullu esinesid nad Salme kultuurikeskuses ülevabariigilisel eakate festivalil.
Lisaks õppisid Kohvitantad selgeks Kärdla kalevivabriku tööteemalised tantsud ja aitasid läbi viia vastavat koolitust.
Veel võib nende kontosse kanda rahvusvaheliste seenioritantsude ja eestimaiste vanade seltskonnatantsude koolituste maakonna eakatele.
Viimase kümne aasta jooksul on rühmas tantsinud 30 naist. Tänavu tantsib ringis 16 prouat.
Nime esiosa on tantsurühm saanud Kärdlas elavalt kohvilähkrite seltsilt ja “tante” tähendab saksa keeles “tädi” – nii et tõlkes võiks see nimi kõlada “kohvitädid”.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411