Reede, veebruar 13, 2015
 

Keramaja – energiasäästlik kodu

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Eesti kodukaunistamise ühendus valis konkursi “Energiasäästlik kaunis kodu 2014” eramute kategooria võitjaks Tõnis Kasemägi ehitatud nn keramaja, mis asub Pühalepa vallas Soonlepa külas. Päikesepaneelidega kaetud poolkerakujulise maja, mis päikese abil end ise sajaprotsendiliselt energiaga varustab, ehitas raadioinseneri haridusega Tõnis Kasemägi ja see on tõenäoliselt ainulaadne maailmas.
“Olen väga rõõmus ja tänulik, et minu tegemisi on märgatud ja tunnustatud. See annab märku, et minu tegemised on olnud õiges suunas,” ütles Kasemägi Hiiu Lehele. Kasemägi, kes loodab käivitada analoogsete majade tootmise, ütles, et tegeleb tootmise organiseerimisega. “Kahjuks piiratud ressursi tingimustes võtab see rohkem aega, kui tahaksin. Siiski on asjad tasapisi edenemas ja loodan mõne aja pärast selle koha pealt targem olla,” lisas ta. Pikem lugu põnevast majast ja selle loojast ilmus 2013. aastal ehitus- ja aianduslehes KoduMaja.
Konkursi võitjatele andis tunnustuse üle president Arnold Rüütel 18. jaanuaril toimunud viiendal koduomanike kongressil, kus tunnustusi jagati neljas kategoorias: eramud, kortermajad, ühiskondlikud hooned ja energiasäästliku mõtteviisi edendajad. Keramaja esitas tunnustamiseks Hiiu maavalitsus.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411