Reede, veebruar 13, 2015
 

Kärdla sadamahoone meenutab valget laeva

repro
Kärdla sadamahoone, mille ehitamist EAS äsja otsustas toetada 200 000 euroga, meenutab valmiskujul valget laeva.
Sihtasutuse Kärdla sadam nõukogu esimees Georg Linkov ütles, et sadamahoone projekt kergelt flirdib mullu valminud OÜ Kärdla Yachts Service jahtide hooldushalliga – mõlema hoone fassaad kaetakse heleda puitlaudisega ja on kerge kaldega. “Mõlemad on lähestikku, aga nende esiküljed ei ole korraga vaadeldavad – hooldushall on esiküljega parkla, sadamahoone akvatooriumi poole – kui sõidad sadamasse sisse, tervitab sind veest tõusev laevanina,” selgitas Linkov.
Ka mõlema hoone projekteerija on sama – arhitektuuribüroo KAMP arhitektid – ja nende visioon sadamahoonest, valge tõusva esinurgaga maja, meenutab sadamas seisva laeva nina.
400 ruutmeetrise pinnaga kahekorruselisse hoonesse tulevad pesu- ja riietusruumid, vastuvõtulaud, väike kohvik, teisel korrusel on sadama juhatuse ja sadama kapteni tööruumid, lisaks puhkeruumiga peresaunad.
Vald rahastab laenuga
Projekti kogumaksumus on 387 000 eurot, sellest EASi toetus 200 000 eurot, ülejäänu rahastamiseks võtab Hiiu vald  laenu.
Vallavanem ütles, et volikogu andis loa sadamahoone ehituse rahastamiseks laenu võtta ja seda võimaldab ka valla laenukoormus: “Meil on lubatud 60 protsendi piirmäärast kasutatud umbes 40 protsenti,” ütles Linkov.
Sadamahoone vundamendi ehitas OÜ Hiiu Teed valmis juba aasta tagasi. Hoonet hakkab ehitama AS Kuressaare Ehitus, alltöövõttu müüritööl teeb hiidlaste endi firma OÜ Haasoja.
Linkov ütles, et esialgne valmimistähtaeg oli 31. mai, kuid kuna EASi rahastusotsus venis, antakse ehitajale aega töödega valmissaamiseks 20. juunini.
Sihtasutuse Kärdla Sadam juhatuse liige Sven Kriggulson selgitas BNSile, et kuivõrd ilma EASi otsuseta ei olnud võimalik hanke tingimustest lähtuvalt lepingut allkirjastada, on lepingu allkirjastamine ja samuti tööde algus edasi lükkunud.
Kriggulsoni sõnul loodab sihtasutus ehitushanke võitnud Kuressaare Ehitusega lepingu sõlmida esmaspäeval. Sõlmitava lepingu suurus on 451 000 eurot koos käibemaksuga.
Rahastusotsus viibis, kuna ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) uuris, kas see taotlus on seotud eelneva kriminaaluurimisprotsessiga, mis puudutab sadama ehitust. “Kohe kui nad said selle välistada ja öeldi, et need ei ole omavahel seotud, tuli otsus,” selgitas Georg Linkov.
Ligi aasta kestnud kriminaaluurimisega püüab prokuratuur välja selgitada, kas SA Kärdla Sadam endine juhatuse liige Hillar Kukk omastas sadama ehituse käigus sihtasutuse vara suures ulatuses.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411