Teisipäev, veebruar 10, 2015
 

Jalgpalliliidu osavus- festival oli osalejaterohke

Hergo Tasuja
Eesti jalgpalliliidu algatatud ja koolispordiliiduga koostöös korraldatud üle-eestiline jalgpalli osavusvõistlus osutus Hiiumaal populaarseks.
1.–5. klassi õpilastele mõeldud osavusfestivalile “Värav!” kogunes reedel Emmaste spordihalli üksteiselt mõõtu võtma kolmveerandsada noort pallimängusõpra.
Jalgpalliliidu noorteprojektide juht Teet Allas tunnustas hiidlasi, et koguni tosin tiimi võistlemas oli. Näiteks päev varem Raplamaal osales kümne võistkonda.
MTÜ Hiiumaa Jalgpall projektijuht Kristi Linkov edastas kiidusõnad kehalise kasvatuse õpetajatele, kes leiavad võimaluse tundides jalgpalliga tegeleda ja innustavad noori võistlema.
Kahes vanuseklassis, 1.–3. ja 4.–5. klass, läbi viidud võistlusel tuli kuueliikmelistel võistkondadel aja peale sooritada kolm varem selgeks õpitud harjutust.
Nooremate seas oli tähtis eelkõige võistluskogemuse omandamine ja mängulust. Siiski selgitati kaheksa võistkonna seas välja ka osavaim. Kolm võistlusrada läbis kokkuvõttes kõige kiiremini Kärdla I tiim ehk Emma Rajaveer, Lotta Vals, Kevin Saarnak, Andro Suuster, Trevor Püssim, Meelis Sõmer, kes kogusid 24 punkti. Alavõidu eest teenisid nad 9 punkti, seega jäi maksimumist vähe puudu. Järgnesid Palade-Suuremõisa ühendtiim ja Emmaste vastavalt 22 ja 16 punktiga. Kärdla ja Käina kool olid esindatud koguni kolme võistkonnaga.
Vanematel oli rohkem mängus – lisaks võidurõõmule pääs üleriiklikule finaalvõistlusele.
Nelja võistkonna võistlus oli tasavägine. Nii Kärdla, Käina I kui Emmaste said ühe alavõidu. Esimesel rajal edestas Käina I tiim Emmastet vaid ühe sekundiga, ajad 2.14 ja 2.15. Viimasel rajal aga Emmaste kool Kärdlat ainult 10 sekundiga, ajad vastavalt 6.32 ja 6.42. Kärdla tiim oli parim täpsuslöökides kümnelt meetrilt.
Kolme ala kokkuvõttes võitis Kärdla ehk Liisu Koppel, Anett Matt, Holger Sepma, Andris Valk, Karl Värva ja Jaanus Sõmer 11 punktiga. Punkte jagati süsteemis 5-3-2-1.
Teine oli Emmaste ehk Kertu Liisa Põtter, Sofia Saar-
nak, Kristjan Ugam, Taaniel Remmelg, Jakob Valk ja Tobias Remmelg 10 ja kolmas Käina I 9 punktiga. Käina tiimi kuulusid Karl-Markus Kivioja, Marten Laupa, Rasmus Padari, Karlis Paulus, Stiina Lepamaa, Karoliina Mustkivi. Käina II võistkond kogus 3 punkti.
Kaks paremat 4.–5. klassi võistkonda pääsesid vabariiklikule finaalvõistlusele, mis peetakse 16. aprillil Tallinnas. Mõlema vanuseklassi võitjad said aga pääsmed Eesti–San Marino EM valikmängule.
Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411