Reede, veebruar 20, 2015
 

Emmaste koolis õpib seitse noort käsitöömeistrit

erakogu
Seitse Emmaste põhikooli õpilast pälvisid noore käsitöömeistri nimetuse ja said auhinna.
Üleriigilisel käsitöö näituskonkursil “Noor käsitöömeister” omistati noore käsitöömeistri nimetus neile õpilastele, kelle tööd valiti näitusele Eesti käsitöömaja rahvakunstigaleriisse.
Ainsana oli Hiiumaalt esindatud Emmaste põhikool seitsme õpilase kaheksa tööga. Kõik need pandi näitusele ja pääsesid ka 24 parema hulka, keda tunnustati aukirja ja Mardilaada perepiletiga.
Õpilasi juhendas Emmaste põhikooli kunsti- ja käsitööõpetaja Eila Tõnisson. Juhendajaid tänati käsitööliidu poolt raamatuga “Loomast loodud”.
Konkursiga, mida korraldavad Eesti käsitööõpetajate selts AITA ning Eesti rahvakunsti ja käsitöö liit, püütakse leida ja märgata käsitööle pühendunud koolinoori, kes hoiavad ja arendavad Eesti rahvakunsti traditsioone.
Kokku laekus konkursile 72 õpilastööd väga erinevates tehnikates. Žürii liige Kristi Teder rääkis, et konkursile esitati moekollektsioone, pitsist salle, kleite, tekke, kirjatud kindaid, sokke, põlvikuid, aga ka origamit, köidetud märkmikke, keraamikat, tikitud karpe, tanusid jms.
“Õpetajad ei saanud juhendist täpselt aru, ei tehtud valikuid ja keeruline oli näitust kokku panna,” ütles Teder.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411