Teisipäev, veebruar 10, 2015
 

Eesti gurmee täies hiilguses

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Veskimehe, veski, leiva ja õlle auks peetud õhtusöögil vaheldus eestipärane gurmee etteastete, naljade, toostide ja lõpuks ka laulude-tantsudega.
Kõik see toredus, mis toimus ülemöödunud reedel Partsi veskis, oli korraldajate poolt detailideni (kivist pudeliavajad!) läbi mõeldud ja viimistletud tipptasemel teenindusega.
Glamuur ja rahvalikkus üheskoos ei tundu just tavapärane kooslus, kuid just selle ja seda parimas võtmes, saavutasid peoperenaine ja -peremees Heli Hahndorf ja Kalle Talvi. Neile sekundeeris muidugi terve tiim köögis ja saalis.
Peo õnnestumisele aitasid kaasa ka laua taga istujad: nii mõnelegi külalisele oli ettekandmiseks pihku pistetud toost või nali. Eriti meeldejäävalt ja põnevalt kõneles hiiumaisest leivateost Helgi Põllo. Leiva tähendust ja tähtsust rõhutas õhtusöögil osalenud Evelin Ilves.
Ehedust ja elevust pakkus ansambel Iiu Jahu, mis sai kiirelt ristitud Iiu Jähuks. Sellega elav muusika ei piirdunud: torupilli ja viiulit mängis Arvo Haasma, lõõtspilli Siim Rikker. Hiiumaiseid ühistantse õpetas ja dirigeeris Helle-Mare Kõmmus. Peo staari, leiva sissetoomine oli aga justkui väike etendus selle parimas mõttes.
Suussulav leib oli tuntud leivameistritelt Tiiult ja Evelinilt, suur leib Hiiu Pagarilt, sest Heli Hahndorfi sõnul polnud tal endal nii suurt ahju, kuhu see ära mahtunuks.
Teised toidud õnneks mahtusid, kuigi veskisaal oli tihedalt rahvast täis ja kõiki portsjoneid tuli teha 67. Käki-kluti rokk, läätsemääre, maomakk, leiketamp, jõhvikalumi, õun ja podi, kadakane mustikamaius on vaid mõned märksõnad pikast menüüst, mis Heli juhendamisel ja ilmselt unetundide arvelt Partsi veski köögis valmisid. Vaev aga oli seda väärt, sest sellist rahvuslikku gurmeed pole ilmselt Hiiumaal enne nähtud – milline potentsiaal (uue) esindusrestorani jaoks!
Ja muidugi joogid: koduõlu laual oli Kaido Lõppe punsudest, kadakase leivakalja meistriks Annika Undo. Sauel asuv väike pruulikoda Õllenaut oli Ilmar Räni isikus lausa kohale sõitnud oma toodangut tutvustama, muuhulgas kaasas ka Hiiumaa auks pruulitud õlu.
Heli Hahndorfi eestvedamisel juba teist aastat korraldatud pidu on seadnud lati erakordselt kõrgele, kuid õhtusöögikutsete kiire läbimüük näitas, et sellisele vaba aja veetmise viisile on Hiiumaal turgu. Eelmine samalaadne, mullu Šoti luuletajale Robert Burnsile pühendatu, oli sama populaarne.
Üks pool niisugusest peost on seltskondlik vaba aja veetmise võimalus, teine ja mitte vähem tähtis: maitsev hiiumaine toit. Kohalikku toitu ja toorainet väärtustavate ja väärindavate õhtusöökide korraldamine toob kindlasti kohalikule toidule ja toidu valmistamisele uusi fänne.

LIINA SINIVEER
peoline

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411