Reede, jaanuar 23, 2015
 

Restaureerimisjärge ootab Suuremõisa juustukoda

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Pühalepa vald kavandab Suuremõisa lossikompleksi endise juustukoja (pildil) teise tiibhoone renoveerimist. Algselt U‑kujulise hoone tiibhoonete vaheline osa on lagunenud, üks tiibhoone on restaureeritud, teine aga väga halvas seisus. Juustukoja hoone asub kõige silmapaistvamal kohal Suuremõisa–Käina–Emmaste maantee ääres.
“Juustukoja tiibhoone korda tegemine annab Suuremõisa mõisakompleksile oluliselt parema väljanägemise ja kutsub turiste mõisa õue sisse keerama,” ütles Pühalepa vallavolikogu aseesimees Antti Leigri. Ta rääkis, et restaureeritud juustukojas hakatakse pakkuma külastajatele väga erinevaid tegevusi just Hiiumaa turismi kõrghooajal. “Hooajavälisel ajal on võimalik hoonet kasutada kool-seltsimajana ja
seeläbi kannab hoone majandamise kulud Pühalepa vald,” selgitas Leigri.
Valla poolt on tehtud eeltööd restaureerimise alustamiseks. Endise juustukoja tiibhoone restaureerimiseks on koostatud OÜ Dagopen poolt põhiprojekt koos kõigi eriosadega juba 2013. aastal. Pühalepa vald taotleb Suuremõisa juustukoja renoveerimiseks raha projektist “Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetus”.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411