Reede, jaanuar 30, 2015
 

“Pöial-Liisi” hakkab ilmet võtma

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tiina tantsustuudio viiendas lavastuses “Pöial-Liisi” osalevad tantsijad veetsid kolm päeva Paladel laagris, et koos viimistleda tantsusamme ja ka mõnusalt aega veeta.
Tantsijate juhendaja Tiina Kaev rääkis, et ega ta ise ka ei teadnud, kuidas tantsulaager välja peaks nägema. “Põhiline eesmärk oli panna kokku etenduse viimane number, kus haaratud kõik tantsijad,” ütles Kaev.
Lisaks tantsutundidele, mida viis läbi õpetaja ise, olid lapsi õpetamas ka külalised. Nooremad õppisid Eesti tantsu, mida juhendas Tiiu Aaslepp, kes samast stuudiost välja kasvanud ja tantsib nüüd TTÜ tantsuansamblis Kuljus. Vanemad rühmad said teadmisi jazztantsust, mida juhendas Taanis, Inglismaal ja Šveitsis end samal alal täiendanud Maarja Voolaid.
Vaba aega noortel eriti ei olnud, tegemist jagus kõigile. Pärast tantsutunde meisterdasid tüdrukud käevõrusid, roose ja helkureid Helen Leesi käe all. Suuremad valmistasid Liisi Mäeumbaia juhendamisel huulepalsamit. Karin Poola Palade loodushariduskeskusest käis kõigi gruppidega metsas matkal. Veel oli neidudel näitlejameisterlikkuse tund, nooremad kuulasid muinasjutte ja õhtul silkasid õues: üllatuseks korraldati pimedas veel maastikumäng.
Teise päeva õhtul oli omaloominguliste tantsude õhtu, kus 13 esitatud numbrist nelja paremat saab näha ka kevadisel kontserdil.
Kui päevased tegevused otsas, hakkasid lapsed vaatama vanu videofilme. Esimene jäädvustus oli aastast 2007, kui praegused vanemad tantsijad alustasid. “Oi seda pisarateni naeru ja kommenteerimist,” meenutas Kaev. “See oli päevale väga vahva lõpetus.”
Kolmepäevane laager sai teoks tänu lapsevanematele, kes nõu ja jõuga abiks olid.
Etendus hakkab ilmet võtma
Etenduse “Pöial-Liisi” viimased tantsusammud vajavad lihvimist, viimased kostüümid veel õmblemist ja kogu liikumine harjutamist, et tantsija tunneks end laval kindlalt. “Etenduse tegemine on rohkem täpset organiseerimist nõudev kui vaid tantsunumbri lavale toomine,” selgitas õpetaja Kaev. “Tantsude üheks tervikuks sidumine võtab aega ja energiat, ning lavastajale ja ka tantsijale on see väga intensiivne periood. Samas on see ka väga põnev aeg.”
Õpetaja rääkis, et tänavu on küll lugu teine, aga tema kui lavastaja ja tantsulooja käekiri ikka sarnane. Sestap pole oodata midagi täiesti teisitmoodi kui varasemates lavastustes. Mitmekesiseks teeb uue lavastuse soolo- ja ühisnumbrite vaheldumine, kirevad kostüümid ja põnev muusika. Muuseas, tänavusel “lool” on lõpp, mis eeldaks lausa pulmamarssi, aga erandina lõpetab etenduse hoopis pidu rock’n’rolli stiilis.
Tiina tantsustuudio tüdrukud alustasid oktoobrist esimeste proovidega ja viie kuu töö tulemus, stuudio viies tantsuetendus “Pöial-Liisi” on esimest korda laval 11. veebruaril Kärdla kultuurikeskuses. Etenduses on 32 tantsunumbrit, esineb stuudio viis põhirühma kokku 61 tantsijaga ning etendus kestab umbes poolteist tundi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411