Reede, jaanuar 16, 2015
 

Õpetaja tapmises kahtlustatav võeti vahi alla

Mullu oktoobris esitati 15aastasele noormehele kahtlustus kooliõpetaja tapmises. Kuna arstide arvamuse kohaselt vajas noormees viivitamatult ravi, paigutati ta haiglasse, kus viibis arstide järelevalve all. Kriminaalmenetluse raames määrati talle statsionaarne ekspertiis, mille läbiviimiseks paigutati ta kohtumääruse alusel sundkorras raviasutusse.
Eelmisel nädalal selgus, et eksperdid vajavad ekspertiisiakti vormistamiseks lisaaega, millest tulenevalt pikendas uurija ekspertiisi tegemise tähtaega kuu võrra. Samas on eksperdid öelnud, et neil ei ole enam vaja kahtlustatavat raviasutuses jälgida.
Seejärel esitas prokuratuur kohtule taotluse noormehe vahistamiseks, kuna esineb tõenäosus, et kahtlustatav võib vabaduses jätkuvalt toime panna tegusid, mis ohustavad teiste inimeste elu ja tervist. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ning 6. jaanuaril võeti ta eeluurimise ajaks vahi alla.
27. oktoobril tulistas Viljandi Paalalinna kooli üheksanda klassi 15aastane õpilane oma isale kuuluvast revolvrist 56aastast saksa keele õpetajat Ene Sarapit, kes rünnaku tagajärjel suri. Tegu on esimese koolitulistamisjuhtumiga Eestis.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411