Teisipäev, jaanuar 27, 2015
 

Koolitants tagasi!

Tänavune, 21. Koolitantsu festival läheb Hiiu saarest mööda. Sõnum, et kui tantsida tahate, tulge Haapsallu, kõlab natuke ülbelt.
Koolitantsu tantsude esitlus Kärdla kultuurikeskuses oli alati oodatud ja ilus pidu, kus noored tantsijad said omavahel mõõtu võtta, turvalisel ja tuntud kodulaval endast parima välja panna.
Isegi spordis arvestatakse mitmetel aladel, näiteks pallimängudes, et koduseinad toetavad ja üks kohtumine peetakse ikka kodu-, teine võõrväljakul.
Tantsu kvaliteedi hindamisel võetakse tavaliselt arvesse ka lavapinna kasutust ja siin tuleb juba vahe sisse, kas oled lava mõõtmetega harjunud või nii-öelda hüppad vette tundmatus kohas.
Tihti näib, nagu arvaks koolituste, ülevaatuste, konverentside jms korraldajad ning riigi ametikohtade pealinna koondajad nagu oleks teekond Hiiumaalt Tallinna lühem kui vastupidi.
Uskuge, nii see pole – teekond on täpselt sama pikk. Hiiumaa reaalpalkasid silmas pidades võtab pealinnasõit hiidlase rahakotist nagunii suurema osa kui selle tengelpungast, kes “pealinnapalka” saab.
Hiiu Leht loodab, et järgmisel aastal on Koolitantsu maakonnavoor saarel tagasi ja Hiiumaa teiste maakondadega võrdväärne.

27. jaanuar 2015

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Tantsuhuviline

  1. Kui olete tutvunud selle aastase formaadiga, siis teate, et sellisel kujul Koolitantsu see aasta ei toimugi. Seekord saab igaüks individuaalselt proovida ning parimad valitakse suveetendusse.
  2. Kui nüüd päriselt meenutama hakata, siis on Koolitantsu etendus Hiiumaal tühi saal. Publikuks on mõni tublim lapsevanem, mõni innukas sõbranna ja noored ise, kes tantsivad. Sellist menu, nagu oli 5 aastat tagasi, Koolitants endaga kaasa ei too.
  3. Maakonnavoor on muutunud Tt-Stuudio kontserdiks. Puuduvad teised osalejad ning tänu sellele kaob publik (lapsevanemad käivad stuudio kontserdil ja ainult ühe stuudio tantsud) ning see olukord pole soodne ka tantsuautorile, kellel ilmselgelt on oma käekiri ning kõiki tantse järjest vaadates võib tunduda, et tantsud on sarnased. Looming võib olla väga hea, aga mingil hetkel kaob ta käekirja tõttu ära.
  3. Koolitants on ammendunud. On proovitud erinevalt (maakonnavoor-piirkondlik-finaal, maakonnavoor-finaal) aga osalejad on ikka samad, laureaadid on ka enamjaolt samad (vähemalt samad stuudiod). Kas tõesti oli vaja nii drastilist muutust, et trupil polegi enam midagi teha, ma ei tea, aga mingit muutust see üritus vajas.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411