Teisipäev, jaanuar 6, 2015
 

Kauri Kiivramehe uurimistöö võitis preemiaid

helja kaptein
Hiiumaa muuseumi nooremteadur Kauri Kiivramees (22) võitis oma bakalaureusetööga “Hiiumaa ettevõtlus 1918–1940” auhindu mitmel konkursil.
Detsembris autasustati Tartus üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid ja Kiivramehe bakalaureusetöö pälvis ühiskonnateaduste ja kultuurivaldkonna bakalaureusetööde arvestuses kolmanda preemia. Saavutuse teeb eriti väärtuslikuks, et konkursile laekus seekord üle 500 teadustöö, mis on läbi aegade suurim arv.
Kiivramehe bakalaureusetööd tunnustati novembris ka Tallinna Ülikooli ülekoolilise üliõpilaste teadustööde konkursil humanitaarteaduste valdkonna bakalaureusetööde kategooria esimese preemiaga.
“Tugeva töö kirjutamisel oli ka suur roll heal juhendajal, kelle suunavad märkused andsid töö valmimisse suure panuse,” ütles Kiivramees. “Koostöö juhendajaga kujunes väga heaks, sellest  annavad tunnistust ka tööle antud head hinnangud.”
Novembris esitles Kiivramees oma uurimustööd arenguseminaril “Hiiumaa – tööstussaar?” ning seal teenis see korraliku aplausi.
Kauri Kiivramees õpib Tallinna Ülikooli ajaloo instituudi magistriõppes ajalugu ning tema juhendajaks oli instituudi vanemteadur Maie Pihlamägi.
Hiiumaa muuseumis töötamisest sai tal 2. jaanuaril täis esimene tööaasta ning Kiivramehe sõnul on positiivne, et töö ja õpingud toetavad teineteist. “Kool on pigem teoreetilist laadi ning tööl saab omandatud teadmisi praktikasse rakendada,” ütles ta.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411