Teisipäev, jaanuar 6, 2015
 

Aasta tuli suuremate äpardusteta

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tänavune aastavahetus ja selle tähistamise peod ei andnud lisatööd Hiiumaa päästjatele, politseinikele ega meditsiinitöötajatele.
Rõõmusõnum tuli Hiiumaa haiglast, kus 31. detsembri hommikul kell 8.08 sündis möödunud aasta viimane laps, poiss, kes kaalus 3 kilo 320 grammi ja oli 51 cm pikk. Ema Jane Jaani ja uue ilmakodanikuga oli arst Merike Tingase sõnul kõik korras.
Hiiumaa haigla peaarst Gennadi Aavik ütles, et aasta viimasel ja aasta esimesel päeval nende poole erilisi pöördumisi ei olnud, tavalised üldhaigestumised. Rõõmu tegi üks 2. jaanuari tore sündmus. Haiglasse tõi üks mees suure koguse puuvilju ja maiustusi soovides neid anda haigetele lastele. “Õnneks meie haiglas aastavahetusel haigeid lapsi ei olnud ja helde meesterahvas lubas oma kingituse jagada teiste haigete ja personali vahel,” ütles Aavik. “Ka meie töös esineb meeli liigutavaid hetki. Tänud sooja südamega sooritatud lahke teo eest!”
Politsei oli planeerinud aastavahetuseks ja 1. jaanuariks tööle kolm patrullitoimkonda. “Hommikutundidel olid nad eriti tähelepanelikud liikluses, kontrollisid tavapärasest rohkem ka sõiduki­juhtide terviseseisundit,” selgitas Kärdla politseijaoskonna juht Aare Allik. Nagu jõuluajal nii ka uusaastaööl, joobes juhte ei tuvastatud.
Ainus pahandus oli uue aasta esimesel tunnil
Rookopli tn 20 juures toimunud kaklus, mille lõpetasid politseinikud. “Kallaletunginud isik peeti kohapeal kinni, toimetati politseimaja arestimajja ning alustati kriminaalmenetlus,” ütles Allik. Ta lisas, et muus osas oli uue aasta saabumine maakonda suhteliselt rahulik.
Hiiumaa päästeosakonna juhataja Hannes Aasma sõnul oli ka maakonna päästjatel aastavahetus rahulik ja väljakutseid ei olnud.
Suhteliselt õnnelikult lõppes ka Kärdla keskväljakule kaasa võetud ilutulestikurakettidega juhtunu. Liisi Kattel jagas Facebookis videot, kus on näha, kuidas ilutulestikupaketid on külili kukkunud ja raketid lendavad rahvast täis väljakul lausa maad mööda. “Kõige kurvem, et see äpardus rikkus aastavahetuse ilu minu laste jaoks,” kirjutab Kattel ning soovib, et järgmise aastavahetuse võiks korraldada nii, et selliseid asju ei juhtuks: “Äkki oleks vallavalitsusel võimalik mingit moodi mõjutada väljakul toimuvat sellel ühel ööl, et oleks kõigil turvaline ja mõnus?”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411