Kolmapäev, detsember 31, 2014
 

Talisuplus peletab nohu

Harda Roosna | Hiiu Leht
Just nii kaua, kaheksa aastat on Vilma Tikerpuu harrastanud taliujumist – selle aja jooksul pole ta külmetushaigusi põdenud.
Esmaspäeval hüppas Vilma vette Tõrvanina rannas, kus veesoojust paar kraadi ja õhukülma kuus miinust. Hüppamiseks on seda muidugi palju nimetatud – tuli ronida üle jääst laineteriba, siis lükata laiali lumesegune vesi ja alles siis sai sukelduda – mauhti! Ja siis kähku kaldale tagasi, nahk kuivaks, riidesse ja sooja autosse.
“Nüüd on tunne, et võiksin mägesid liigutada!” hõiskas Vilma ja selgitas, et jääkülmas vees käimine annab meeletu energia. “Tänu Malle Turole ma talisuplejaks sain,” kiidab doktor Turot, kes ka ise siiamaani talisuplust harrastab.
Rannalt vaadates oli see vetteminek kole vaatepilt küll – tekitas külmajudinaid – ehkki supleja enne kaldal endal naha kuumaks jooksis ja keksis.
Kohe keset talve vette minna ei soovita Vilma kellelgi. Alustada tuleb soojal aastajal ja vees käia iga päev – kasvõi korraks. Nii talisuplejaks saadaksegi. Üksi siiski külmal ajal merre minna ei maksa.  koos tema ja Dr Turoga käib ujumas Avo Kallaste. Vilma Tikerpuu teada on Hiiumaal talisuplejaid veelgi, näiteks Kassaris Are Lehter. Talisuplust julgeb ta soovitada kõigile – tervis on parem ja jaksab rohkem.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411