Teisipäev, detsember 23, 2014
 

Sotside riigikogu valimiste nimekirjas kaks hiidlast

erakogu
Sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu valimiste nimekirjas on seekord kaks hiidlast: riigikogu liige Kalev Kotkas (54) kolmandal kohal ning Emmastest pärit 23aastane Reili Rand kuuendal.
Kotkas kandideerib riigikogu valimistel viiendat korda, Rand esimest. Kotkas ütles, et nõustus veel ühe korra kandideerima “erakonna tungival palvel”. Samas avaldas ta heameelt Reili Ranna kandidatuuri üle: “Mul on väga hea meel, et niisugune tragi tüdruk nõustus kandideerima. Loodan, et temast saab vääriline vahetus,” ütles Kotkas.
Reili Rand ütles, et teda ajendas riigikogusse kandideerima kaks olulist teemat, millega ta tahab aktiivselt tegeleda: peatada noorte välja­ränne Eestist ja soov tagada noorte perede turvatunne.
Sotsiaaldemokraatide nime­kirjas kandideerib ta, kuna peab oluliseks otsuste tegemisel seada esikohale inimeste heaolu. “Minu jaoks on iga inimene meie riigis väärtus ja just sellise poliitika eest Eestis sotsiaaldemokraadid seisavadki,” ütles Rand.
2009. aastal pälvis Rand üleeestilise noorte hea eeskuju tunnustuse.
Kotkas kandideeris ja pääses riigikogusse 1999. aastal Mõõdukate ridades kui kogus 1730 häält. 2003. aasta valimistel kogus ta Rahvaerakond Mõõdukate kandidaadina 1479 ega osutunud valituks.
2007. aas­­tal SDE liikmena kogus ta 1096 häält ja läks riigikogusse Andres Tarandi asendusliikmena. Eelmistel, 2011. aasta riigikogu valimistel sai ta 1565 häält ja pääses taas riigikogusse.
Hiiumaa, Läänemaa ja Saaremaa ringkonna esinumber on Kuressaare linnapea Hannes
Hanso, kellele järgnevad riigi­kogu liikmed Neeme Suur ja Kalev Kotkas. Neile järgnevad taimekasvatuskonsulent Veeve Kaasik, endine Lääne maavanem Jaanus Sahk, MTÜ Lapse Huvikaitse Koda tegevjuht Reili Rand, Hanila vallavanem Arno Peksar ning Kihelkonna vallavanem Raimu
Aardam.
SDE üleriigiline nimekiri ning valimisprogramm kinnitatakse erakonna üldkogul
10. jaanuaril.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411